Pasaulyje

2019.01.27 19:08

„Geltonųjų liemenių“ lyderį sužalojo policija, jis tikriausiai nebematys viena akimi

BNS2019.01.27 19:08

Garsiam Prancūzijos „geltonųjų liemenių“ judėjimo aktyvistui, kuriam per protestą buvo smarkiai sužalota akis, pataikė policijos guminė kulka, sekmadienį sakė jo advokatas.

Jerome`o Rodrigueso advokatas baiminasi, kad šeštadienį Paryžiuje per susirėmimus su policija sužeistas aktyvistas „bus neįgalus visą gyvenimą“.

Protestai prieš Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną sostinėje vyko 11-tą šeštadienį iš eilės. Vidaus reikalų ministerija apskaičiavo, kad šį šeštadienį protestuose visoje šalyje dalyvavo 69 tūkst. žmonių – mažiau nei 84 tūkst. praėjusią savaitę.

40 metų statybininkui J. Rodriguesui praėjusią naktį buvo sukelta dirbtinė koma. „Jam šokas. Jis bus neįgalus visą gyvenimą. Tai tragedija jam ir jo šeimai“, – televizijai BFM sakė advokatas Philippe'as de Veulle`as. Jis sakė teikiantis skundą dėl policijos veiksmų.

Pasak advokato, 50 tūkst. sekėjų feisbuke turintį J. Rodriguesą sužeidė itin prieštaringai vertinamos 40 mm guminės kulkos, kurias naudoja prancūzų riaušių policija. Tokios kulkos, kuriomis Prancūzijoje nuo lapkričio, kai prasidėjo „geltonųjų liemenių“ protestai, buvo rimtai sužeista dešimtys žmonių, daugumoje Europos valstybių nėra naudojamos.

Prancūzų policija ėmėsi tirti, kaip garsiam „geltonųjų liemenių“ protestuotojui Paryžiuje buvo sunkiai sužalota akis ir kaip per protestus buvo sužeisti kiti žmonės.

Protestuotojų smurtas ir kartais agresyvi policijos reakcija nacionalines diskusijas provokuoja nuo pat šio antivyriausybinio judėjimo pradžios prieš du mėnesius.

Tuo tarpu keli tūkstančiai „raudonaisiais šalikais“ ir „mėlynosiomis liemenėmis“ pasivadinusių žmonių sekmadienį Paryžiuje surengė atsakomąją demonstraciją prieš smurtą per „geltonųjų liemenių“ akcijas ir už Prancūzijos Respublikos vertybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.