Pasaulyje

2019.01.27 16:58

Filipinų katedroje per mišias nugriaudėjusius sprogimus žuvo mažiausiai 20 žmonių

BNS 2019.01.27 16:58

Pietinėje Filipinų saloje, kur aktyviai veikia islamistų kovotojai, per du sprogimus, nugriaudėjusius per sekmadienio mišias vienoje Romos katalikų katedroje, žuvo mažiausiai 20 žmonių, o dar 111 buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

Liudininkų teigimu, pirmasis sprogimas driokstelėjo Holo katedros viduje. Kilus panikai keli maldininkai buvo sužeisti per spūstį prie bažnyčios durų. Į pagalbą atskubėjus kariams ir policijai, netoli pagrindinio įėjimo nugriaudėjo antras sprogimas; šis incidentas pareikalavo dar daugiau aukų ir sužeistųjų.

Kariai tikrina pranešimus, kad antrasis sprogstamasis užtaisas galėjo būti pritvirtintas prie stovėjimo aikštelėje palikto motociklo.

Nelaimė įvyko Švč. Mergelės Marijos iš Karmelio kalno katedroje.

Pasak policijos, sprogimai pareikalavo mažiausiai 20 gyvybių, dar 111 žmonių buvo sužeisti. Penki iš žuvusiųjų buvo kariai. Tarp sužeistųjų yra 17 karių, du policininkai ir du pakrantės apsaugos pareigūnai.

Kariai šarvuotais automobiliais užtvėrė pagrindinį kelią, vedantį iki tos bažnyčios, o žuvusieji ir sužeistieji buvo gabenami į miesto ligoninę. Kai kurie sužeistieji buvo nuskraidinti į netoliese esančio Zamboangos miesto ligoninę.

„Nurodžiau mūsų kariams padidinti savo budrumo lygį, apsaugoti visas maldos vietas ir viešąsias vietas bei inicijuoti aktyvias saugumo priemones, kad būtų užkirstas kelias priešiškiems planams“, – sakoma Filipinų saugumo sekretoriaus Delfino Lorenzanos pranešime.

„Persekiosime iki pasaulio krašto tuos negailestingus šio bailaus nusikaltimo kaltininkus, kol kiekvienas žudikas bus patrauktas atsakomybėn ir atsidurs už grotų. Įstatymas jų nepasigailės“, – sakoma prezidento Rodrigo Duterte biuro pranešime.

AFP/Scanpix nuotr.

Holo sala priklauso naujam Bangsamoro musulmonų autonominiam regionui, kurio sukūrimui vietos rinkėjai didele persvara pritarė per praėjusios savaitės referendumą.

Šioje saloje taip pat veikia islamistų kovotojų grupuotė „Abu Sayyaf“, kaltinama dėl gyvybių nusinešusių sprogdinimų. Per vieną iš jų, kai 2004-aisiais Manilos įlankoje buvo užpultas keltas, žuvo 116 žmonių. Tai laikoma daugiausia gyvybių nusinešusiu teroro aktu Filipinuose.

Praėjusią savaitę rinkėjai pritarė, kad būtų sukurtas didesnę autonomiją turintis regionas pietinėje Filipinų dalyje. Tikimasi, kad tai į regioną atneš taiką po kelis dešimtmečius trukusio konflikto, pareikalavusio tūkstančių gyvybių bei sutrukdžiusio išteklių turtingo, bet skurdaus pietinio regiono vystymuisi.