Pasaulyje

2019.01.27 14:00

Antaliją nusiaubė galinga audra: tornadas oro uoste vartė autobusus ir stumdė lėktuvus

15min.lt2019.01.27 14:00

Retai Turkijoje pasirodantys tornadai ir stipri audra nusiaubė turistų pamėgtą Turkijos kurortą Antaliją. Žuvo mažiausiai du žmonės, ūkininkai pasakoja viską praradę per penkias minutes.

Šeštadienį Turkijoje pasirodė penktas tornadas per kelias dienas. Jis oro uosto teritorijoje vartė autobusus, judino lėktuvus. Yra ir sužeistųjų. Pareigūnų teigimu, buvo sužeista 12 žmonių, apversti du autobusai ir vienas autobusiukas, taip pat – du trapai.

Antalijos gubernatorius Muniras Karaloglu teigė, kad per audringą vakarą buvo apgadinti ir du lėktuvai bei policijos sraigtasparnis.

Pareigūnų teigimu, per tornadus ir galingus vėjus buvo apgadinta bent 229 pastatai, 140 transformatorinių – dėl to dalis gyventojų buvo likę be elektros.

Praėjus audrai, lėktuvų eismas oro uoste jau yra atkurtas. Tačiau valdžia įspėja sekti pranešimus ir orų prognozes – tikėtina, kad ir sekmadienis dar gali būti neramus. Galinga audra prasidėjo trečiadienio naktį. Du žmonės žuvo, kai ant jų užkrito tornado nuplėšto stogo dalys. Dar bent 15 yra sužeistų.

Daug žalos audra padarė ūkininkams – sugriovė šiltnamius, išguldė pasėlius. „Aš viską praradau per penkias minutes“, – pasakojo vienas ūkininkas. Tornadai yra retas reiškinys Turkijoje. Jie dažniausiai pastebimi jūroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.