Pasaulyje

2019.01.25 19:31

Ispanijoje gelbėtojai artėja prie gręžinyje galimai įstrigusio mažamečio

BNS 2019.01.25 19:31

Ispanijos pietuose kalnakasiai priartėjo prie vietos, kur veikiausiai yra berniukas, sausio 13 dieną įkritęs į gręžinį.

Šią itin sunkią gelbėjimo operaciją sėdėdami lyg ant adatų stebi artimieji ir gyventojai.

Žurnalistams stebint, apskritą parą dirbantys gelbėtojai mėgina pasiekti dvejų metų Juleną Rosello, kuris, kaip teigia jo tėvai, įkrito į siaurą gręžinį žaisdamas Tatalane – netoli Malagos esančiame miestelyje.

Neteisėtai įrengtame 110 m gylio gręžinyje iki šiol nebuvo pastebėta jokių gyvybės požymių, bet gelbėtojai sako žinantys, kur tiksliai nukrito vaikas.

Penktadienį šachtininkai nusileido giliai po žeme gręžiniui lygiagrečiu specialiai išgręžta šachta ir pradėjo uoliai kasti 4 m ilgio tunelį, leisiantį sujungti abu požeminius kanalus ir galbūt pasiekti Juleną. Per šią operaciją taip pat planuojama pasitelkti nedidelius valdomus sprogimus.

Kaip žurnalistams sakė Civilinės gvardijos atstovas Jorge Martinas, deguonies balionais aprūpintiems šachtininkams taip pat tenka šalinti „po žeme susikaupusį užterštą orą ir dujas“.

Vis dėlto operaciją trikdo „sudėtingos požeminės sąlygos“, pažymėjo viena Malagos vyriausybės atstovė. Iki penktadienio popietės darbininkai buvo iškasę 2,5 iš 4 m ilgio tunelio.

Per šią precedento neturinčią operaciją gelbėtojai susidūrė su daugybe sunkumu, dėl kurių darbai vis užsitęsdavo, o Juleno tėvai ir artimieji tuo išgyveno didžiulį nerimą.

Operacijoje dalyvauja įvairūs specialistai, įskaitant sprogmenų ekspertus ir elitiniai kalnakasius. Vis dar turima vilčių, kad net ir po tokio ilgo laiko Julenas dar gali būti gyvas.

Gelbėtojams nepavyksta pasiekti Juleno per patį gręžinį, nes jį blokuoja žemės, smėlio ir akmenų sluoksnis, veikiausiai atsiradęs, kai berniukas įkrito į vidų.

Specialistai nusprendė išgręžti 60 m gręžiniui lygiagretų vertikalų tuneli; jis buvo užbaigtas vėlai pirmadienį.

Buvo planuota sustiprinti tunelį vamzdžiais, specialiu keltuvu nuleisti šachtininkus ir pradėti kasti horizontalų tunelį link vietos, kur, jų nuomone, yra berniukas.

Tačiau vamzdžiai, skirti kanalui sutvirtinti, buvo netinkamo dydžio, tad gelbėtojams teko išplatinti tunelį, o operacija buvo dar kartą atidėta.

Galiausiai šie darbai buvo sėkmingai atlikti ir dabar kalnakasiai skubiai rausia horizontalų tunelį, pasiskirstę į dvi komandas ir dirbdami paeiliui.