Pasaulyje

2019.01.25 18:12

Šiaurės rytų Kinijoje per du sprogimus dangoraižyje žuvo žmogus

BNS2019.01.25 18:12

Šiaurės rytų Kinijos Dzilino provincijos Čangčūno miesto dangoraižyje penktadienį nugriaudėjus dviem sprogimams žuvo vienas žmogus ir dar vienas buvo sužeistas, pranešė vietos pareigūnai.

Incidentas tiriamas kaip baudžiamasis nusikaltimas, sako pareigūnai.

Pirmasis sprogimas nugriaudėjo maždaug 15 val. 13 min. vietos (9 val. 13 min. Lietuvos) laiku. Tuo metu ugniagesių brigada gavo pranešimą apie sprogusį automobilį  dangoraižio „Wanda Plaza“ požeminiame garaže 15 val. 13 min. vietos (9 val. 13 min. Lietuvos) laiku, sakoma vietos vyriausybės pranešime socialinėje žiniasklaidoje.

Po trijų minučių  nugriaudėjo antras sprogimas 30-ame pastato aukšte esančiame biure. Ankstesniame pranešime sakoma, kad per šį sprogimą žuvo vienas žmogus. Lieka neaišku, kuris iš sprogimų sužeidė antrąjį.

Liudininkai pranešė girdėję daugiau kaip 20 sprogimų. Buvo evakuoti žmonės iš aplinkinių pastatų, pranešė valstybinis laikraštis „Beijing Youth Daily“.

Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtoje vaizdo medžiagoje matyti judrioje gatvėje pasklidę dūmai, ant žemės sproginėjantys užtaisai ir bėgantys žmonės. Kitame įraše matyti sprogimas viršutiniuose dangoraižio aukštuose. 

Naujienų agentūra AFP negalėjo patikrinti šių įrašų autentiškumo.

AFP/Scanpix nuotr.

Ankstesni incidentai

Pastarais metais Kiniją sudrebino ne vienas sprogimas.

Praėjusių metų liepą Pekine prie JAV ambasados 26 metų vyras susprogdino nedidelį savadarbį užtaisą, sukėlė didžiulį dūmų kamuolį ir susižalojo ranką. Policijos pareigūnai pranešė, kad vyras buvo atvykęs iš  Tongliao miesto, esančio Vidinės Mongolijos regione, bet galimų jo elgesio motyvų neįvardijo.

2017 metų birželio mėnesį Rytinėje Kinijos Dziangsu provincijoje prie įėjimo į vaikų darželį nugriaudėjęs sprogimas nusinešė aštuonių žmonių gyvybes ir dar dešimtis sužeidė. Dėl šio sprogimo buvo apkaltintas 22 metų vyras, turėjęs sveikatos problemų ir žuvęs per incidentą.

Dėl virtinės masinių užpuolimų ir sprogdinimų, pastaraisiais metais atėmusių dešimtis gyvybių visoje šalyje, pareigūnai kaltina etninius uigūrus iš neramaus vakarinio Sindziango regiono. 

Šie neramumai paskatino Kinijos pareigūnus pradėti nuožmią kampaniją prieš terorizmą ir separatizmą. Per ją Kinijoje atsirado žmogaus gynėjų kritikuojamos internuotųjų stovyklos, kur gyvena apie milijonas uigūrų ir kitų mažumų, daugiausiai musulmonų, bendruomenių narių.

Kinijos valdžia šias stovyklas vadina profesinio mokymo centrais, kurių tikslas – kova su ekstremistais, aprūpinant juos darbu.

Šalies pareigūnai sako, kad dėl šios strategijos per pastaruosius dvejus metus Sindziange nebuvo nė vieno išpuolio. 

Penktadienio incidentas Dziline įvyko likus savaitei iki Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių. Naujieji Kinijoje paprastai sutinkami pliūpsniais fejerverkų ir petardų sprogdinimų, kartais įvyksta nelaimingų atsitikimų.

Praėjusį vasarį pietvakarinėje Junanio provincijoje sprogus fejerverkui keturi žmonės žuvo ir dar penki buvo sužeisti.

2006 metų sausį centrinėje Henano provincijoje sprogus nelegaliam fejerverkų sandėliui žuvo 36 žmonės, netoliese šventę Naujuosius metus.