Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Sirijos armija prieš Vakarų kariuomenę gali panaudoti pilotus-mirtininkus

15min.lt 2015.09.08 13:45

Sirijos armija ruošiasi galimam Vakarų kariniam smūgiui ir gali tam panaudoti ne visai tradicines priemones, skelbia „The Guardian“.

Sirijos armija ruošiasi galimam Vakarų kariniam smūgiui ir gali tam panaudoti ne visai tradicines priemones, skelbia „The Guardian“.

„The Guardian“ žurnalistui Sirijos kariuomenės atstovas papasakojo, kad šią savaitę 13 lakūnų pasižadėjo suformuoti būrį mirtininkų-pilotų, kurių tikslas bus sunaikinti amerikiečių lėktuvus.

Taip pat bus suformuotas ir 8 tūkstančių kareivių, kurie sutinka tapti mirtininkais kovoje su Vakarų kariuomene, dalinys.

„Jeigu JAV ar Didžiosios Britanijos kariuomenė paleis vieną raketą, mes paleisime tris ar keturias. O jeigu jų karo lėktuvai skris į mūsų oro erdvę, jie čia susidurs su tikru pragaru“, – sakė šis šaltinis, kuris su „The Guardian“ ryšius palaiko jau 12 mėnesių.

Jis taip pat perspėjo, kad Sirijos pusėje kausis Irano kariai bei „Hezbollah“ kovotojai.

„Mes pasiruošę bet kam. Tik Dievas gali pasiimti mūsų sielas, o ne Amerika ar Didžioji Britanija. Didžioji Britanija ir JAV mus gąsdina jau dvejus metus, jie galvoja, kad mums tai rūpi, tačiau jie kvaili, jei taip mano. Mes kovėmės su didžiausiais pasaulio teroristais, mes nepasidavėm jiems ir nepavargome“, – teigė jis.

Jis teigė, kad kariuomenė šiuo metu yra geriausioje parengtyje, pasiruošusi atremti oro smūgius. Kariuomenės atstovo teigimu, Sirijos armija tikisi, kad Vakarų kariuomenė atakuos konkrečius taikinius, todėl pakeitė armijos išsidėstymo planus.