Pasaulyje

2019.01.24 18:08

Buvęs Škotijos lyderis A. Salmondas apkaltintas mėginimu išprievartauti

BNS 2019.01.24 18:08

Buvęs Škotijos lyderis ir kampanijos už šio Jungtinės Karalystės regiono nepriklausomybę veidas Alexas Salmondas buvo apkaltintas dėl dviejų mėginimo išžaginti atvejų ir devynių lytinės prievartos atvejų, ketvirtadienį pranešė Škotijos prokuratūra.

A. Salmondas savo ruožtu Edinburgo šerifo teismo salėje pareiškė: „Nesu kaltas dėl jokios nusikalstamos veiklos.“

Vienas garsiausių šalies politikų trečiadienį buvo areštuotas, o ketvirtadienį stojo prieš teismą. Iš viso jam pateikta 14 kaltinimų. 

„Absoliučiai atmetu šiuos įtarimus... ir kaip įmanydamas ginsiuosi teisme“, – sakė A. Salmondas.

Rugpjūčio mėnesį jis atsistatydino iš Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderio posto, dviem moterims pareiškus jam įtarimus dėl seksualinio priekabiavimo.

A. Salmondas neigė bet kokius įstatymo pažeidimus ir apskundė teismui Škotijos vyriausybę dėl esą netinkamo skundų nagrinėjimo proceso.

Škotijos aukščiausios instancijos civilinis teismas anksčiau šį mėnesį nusprendė, kad škotų vyriausybė neteisėtai nagrinėjo skundus, bet šis sprendimas nesutrukdė atskiram policijos tyrimui.

Nepriklausomybę palaikančiai SNP A. Salmondas vadovavo 20 metų, o pusiau autonominės Škotijos vyriausybės pirmojo ministro pareigas ėjo nuo 2007 iki 2014 metų.

Dešimtmečius svarbia Škotijos politikos figūra buvęs A. Salmondas vadovavo 2014 metų referendumo kampanijai už Škotijos nepriklausomybę, tačiau balsavimą galiausiai laimėjo nepriklausomybei nepritarusių škotų stovykla.