Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.24 14:47

Rusija įspėja JAV dėl karinės intervencijos į Venesuelą

ELTA 2019.01.24 14:47

Politiniai neramumai Venesueloje aštrina tarptautinius santykius tarp JAV ir Rusijos. Rusijos užsienio reikalų ministerija įspėjo Baltuosius rūmus dėl karinės intervencijos į šią Pietų Amerikos šalį. Tai gali sukelti „anarchiją ir kraujo praliejimą“ Venesueloje, sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kurį cituoja agentūra „Reuters“.

S. Lavrovas griežtai pasmerkė JAV elgesį konflikte. Vašingtonas nepaiso tarptautinės teisės, sakė jis. JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pažadėjo savo paramą ligšioliniam Venesuelos parlamento pirmininkui Juanui Guaidui netrukus po to, kai šis pasiskelbė laikinuoju šalies prezidentu.

Rusija toliau rems savo strateginę partnerę Venesuelą, Rusijos užsienio reikalų ministeriją cituoja ir agentūra „Interfax“. Situacija šalyje esą pasiekė pavojingą tašką. JAV negali kištis į Venesuelos vidaus reikalus.

Savo paramą J. Guaidui tuo tarpu pareiškė ir ES. „Europos Sąjunga primygtinai ragina nedelsiant pradėti politinį procesą, kuris leistų surengti laisvus ir patikimus rinkimus, atitinkančius konstituciją“, – sakė ES užsienio politikos įgaliotinė Federica Mogherini.

Dešimtys tūkstančių žmonių trečiadienį dalyvavo protestuose prieš prezidentą Nicolasą Madurasą. Per neramumus žuvo mažiausiai 13 žmonių.

Venesuelą yra ištikusi didelė politinė ir ekonominė krizė. Opozicija čia engiama, daug vyriausybės priešininkų sėdi kalėjime arba yra pabėgę iš šalies. Trūkstant užsienio valiutos, Venesuela praktiškai nebegali importuoti maisto produktų, medikamentų ir kasdienio poreikio prekių. 3 mln. gyventojų dėl skurdo jau pabėgo į užsienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi