Pasaulyje

2019.01.24 13:01

JT generalinis sekretorius ragina krizės kratomoje Venesueloje siekti dialogo

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius ragina politinės krizės krečiamoje Venesueloje siekti dialogo ir užkirsti kelią eskalacijai. Tai jis sakė Jungtinėms Valstijoms, kartu ir kai kurioms kitoms Lotynų Amerikos šalims pripažinus opozicijos politiką Juaną Guaido laikinuoju Venesuelos vadovu.

Tai iššaukė aršią pareigas einančio prezidento Nicolas Maduro reakciją – šis pareiškė nutraukiantis diplomatinius santykius su Jungtinėmis Valstijomis.

Apžvalgininkai perspėja, kad įtampa Venesueloje gali virsti rimtu konfliktu.

Dabar, kai iki šiol ne itin žinomas opozicijos veikėjas J. Guaido sukėlė sensaciją pasiskelbęs prezidentu, autoritariniu stiliumi pasižymintis N. Maduro režimas oponentus gali imti dar labiau persekioti. Nors Vašingtonas ir yra perspėjęs, jog bus pasirengęs imtis „visų priemonių“, jei opoziciją būtų mėginama sutriuškinti jėga. 

Tarptautiniu lygiu įtampa taip pat auga: opozicionierių J. Guaido laikinuoju šalies vadovu pripažįsta ne tik Jungtinės Valstijos, bet ir kitos įtakingos regiono valstybės: Brazilija, Kolumbija, Čilė, Peru ir Argentina.

Tuo metu kairioji Meksikos vyriausybė N. Maduro režimą palaiko: solidarumą su juo išreiškė ir Kuba bei Turkija.

Tuo metu artimus santykius su N. Maduro vyriausybe palaikanti Maskva reiškia kritiką Vakarams – esą opozicijos veikėjo pripažinimas parodo nederamą šalių požiūrį į tarptautinę teisę ir mėginimą pakeisti režimą.