Pasaulyje

2019.01.22 20:05

Baltarusė, neva žinanti D. Trumpo paslapčių, paleista iš Rusijos kalėjimo

BNS 2019.01.22 20:05

Baltarusių palydovė, kuri tvirtino turinti Rusijos slapto susimokymo su Donaldo Trumpo rinkimų kampanija įrodymų, antradienį buvo paleista iš Rusijos kalėjimo, pranešė jos advokatai.

Anastasija Vašukevič, taip pat žinoma Nastios Rybkos vardu, praėjusią savaitę buvo areštuota drauge su gundymo guru pasiskelbusiu rusu Aleksu Kirilovu, kai abu atskrido į pagrindinį Maskvos oro uostą. Praėjusį ketvirtadienį jie buvo deportuoti iš Tailando.

A. Vašukevič laukė galimybės išvykti į Baltarusijos sostinę Minską.

„Tyrėjai priėmė sprendimą paleisti juos iš kalėjimo su prievole dalyvauti“ tolesniuose procesiniuose veiksmuose, naujienų agentūrai AFP sakė A. Kirilovo advokatė Svetlana Sidorkina.

A. Vašukevič iš Tailando buvo deportuota pripažinusi savo kaltę dėl dalyvavimo „sekso kursuose“.

Ji išgarsėjo paskelbusi vaizdo įrašų, kuriuose magnatas Olegas Deripaska matomas atostogaujantis jachtoje su vienu įtakingu tuomečiu Rusijos vicepremjeru.

Tailando kalėjime ji sakė turinti informacijos apie Rusijos kišimąsi į JAV 2016 metų rinkimus.

Jos advokatas Dmitrijus Zacarinskis antradienį socialiniame tinkle „Instagram“ paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti jis ir A. Vašukevič automobilyje po jos paleidimo.

„Nastia Rybka laisva. Važiuojame namo“, – sako jis, o A. Vašukevič rodo taikos ženklą ir juokiasi.

Sprendimas buvo netikėtas, nes šeštadienį teismas nusprendė pratęsti jos sulaikymą. 

Posėdžio metu už stiklo sienų sėdėjusi A. Vašukevič žurnalistams sakė, kad nori atsiprašyti O. Deripaskos ir nebenori „kompromituoti jo“ ar leisti knygos apie oligarchų gundymą.

„Man užtenka“, – sakė ji.