Pasaulyje

2019.01.22 13:03

Maskvos teismas atmetė už šnipinėjimu kaltinamo amerikiečio prašymą paleisti už užstatą

BNS2019.01.22 13:03

Maskvos teismas antradienį atsisakė už užstatą paleisti dėl įtarimų šnipinėjimu suimtą amerikietį Paulą Whelaną.

Gynybos prašymas (paleisti įtariamąjį už užstatą) nepatenkinamas“, – pareiškė Lefortovo teismo teisėjas Dmitrijus Proniakinas. Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) areštavo vienoje automobilių dalių gamykloje dirbantį buvusį JAV jūrų pėstininką P. Whelaną gruodžio 28 dieną. FSB nurodė, kad jis buvo sučiuptas šnipinėjantis. 

Tačiau P. Whelano šeima sako, kad į Maskvą jis vyko dalyvauti draugo vestuvėse. JAV saugumo ekspertai taip pat abejoja, kad jis buvo šnipas.

Amerikiečio advokatas Vladimiras Žerebenkovas pranešė, kad P. Whelanas turėjo Rusijos valstybinėmis paslaptimis laikomos informacijos. Prieš teismo posėdį antradienį V. Žerebenkovas Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad kai P. Whelanas buvo gruodį sulaikomas viename Maskvos viešbutyje, su savimi jis turėjo kažkokios įslaptintos informacijos.

Advokatas tvirtina nežinantis, kaip jo klientas gavo tos informacijos ir ką ketino su ja daryti.

Jei P. Whelanas bus pripažintas kaltu, jam gresia iki 20 metų įkalinimo. Ekspertų nuomone, 48 metų P. Whelanas buvo suimtas, Maskvai ruošiant dirvą galimam apsikeitimui šnipais. Jis galėtų būti iškeistas į kokį nors užsienyje suimtą agentą, galbūt Mariną Butiną, praėjusį mėnesį JAV nuteistą „užsienio agentę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt