Pasaulyje

2019.01.22 11:05

Pietų ir Šiaurės Korėjų vadovų susitikimas Seule turėtų įvykti kovą

BNS 2019.01.22 11:05

Pietų Korėjos valdžia rengiasi kovo pabaigoje Seule pasitikti Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną, antradienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi pietų korėjiečių žiniasklaida.

„Pietų Korėjos prezidentūra rengiasi galimam Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno vizitui Seule maždaug kovo pabaigoje“, – pranešė „Bloomberg“.

Agentūra paskelbė, kad jei JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas įvyks vasario pabaigoje, tai kovo pabaigoje Kim Jong Unas turėtų apsilankyti Seule.

„Pietų Korėja turės įvertinti galimą bendradarbiavimą ir mainus su Šiaurės Korėja, remdamasi JAV ir KLDR (Šiaurės Korėjos) viršūnių susitikimo rezultatais“, – teigia „Bloomberg“.

Kiek anksčiau pranešta, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas planuojamas vasario pabaigoje. Jo vieta oficialiai kol kas neskelbiama. Žiniasklaida skelbė, kad JAV ir Šiaurės Korėjos lyderiai gali susitikti Vietname.

Pirmasis D. Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas vyko Singapūre praėjusių metų birželį.

Per 2018 metus Kim Jong Unas taip pat triskart susitiko su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae-inu: dukart – pasienio taikos kaimelyje Panmundžome, ir vieną kartą – Šiaurės Korėjos sostinėje.