Pasaulyje

2019.01.22 12:32

Prie Kerčės sąsiaurio užsiliepsnojus dviem tanklaiviams, iki 20 žmonių laikomi žuvusiais

BNS 2019.01.22 12:32

Dviem dujų tanklaiviams, plaukiojantiems su Tanzanijos vėliava, užsiliepsnojus Juodojoje jūroje ties Kerčės sąsiauriu, iki 20 žmonių laikomi žuvusiais, antradienį pranešė pareigūnai.

Gaisras kilo pirmadienį pumpuojant degalus iš vieno laivo į kitą, o jų įgulų nariai buvo priversti iššokti į jūrą. Rusų pareigūnai išgelbėjo 12 žmonių ir aptiko 10 kūnų, naujienų agentūrai AFP sakė Rusijos jūrų ir upių transporto agentūros „Rosmorrečflot“ atstovas Aleksejus Kravčenka.

Pasak jo, dar 10 žmonių yra dingę ir veikiausiai žuvo. „Nėra jokių vilčių rasti juos gyvus, – kalbėjo A. Kravčenka. – Tai nebėra gelbėjimo operacija.“ Pareigūnas pridūrė, kad trys iš tų dingusiųjų „prieš gelbėtojų akis“ nugrimzdo į vandenį be gelbėjimosi liemenių.

Abiejuose laivuose – „Kandy“ ir „Maestro“ – buvo iš viso 31 žmogus, visi – Indijos ir Turkijos piliečiai. „Kandy“ turėjo 17, o „Maestro“ – 14 įgulos narių.

Anot A. Kravčenkos, gaisras antradienio rytą vis dar siautėjo. „Ten yra begalė degalų“ – sakė jis.

Tuo metu Delis pranešė, kad palaiko ryšius su Rusijos tarnybomis. „Mūsų ambasada Maskvoje nuolat palaiko ryšius su kompetentingomis Rusijos institucijomis, siekdama gauti daugiau informacijos apie nukentėjusius per incidentą Indijos piliečius ir suteikti reikiamą pagalbą“, – paskelbė Indijos užsienio reikalų ministerija.

Nelaimė įvyko netoli Kerčės sąsiaurio – smarkiai padidėjusios įtampos tarp Ukrainos ir Rusijos židinio. Lapkritį Rusija prie Kerčės sąsiaurio apšaudė tris Ukrainos laivus, mėginusius iš Juodosios jūros nuplaukti į ukrainiečių Mariupolio uostą Azovo jūroje, taip pat suėmė jų įgulų narius.

Ši atvira karinė konfrontracija tarp abiejų šalių buvo pirmoji nuo 2014 metų, kai Rusija atplėšė nuo Ukrainos Krymo pusiasalį, o Maskvos remiami Rytų Ukrainos separatistai įsitraukė į ginkluotą konfliktą su provakarietiška Kijevo vyriausybe.