Pasaulyje

2019.01.21 14:03

Kandidatas į Latvijos premjerus: jei vyriausybė nebus patvirtinta, gresia nauji rinkimai

LRT.lt 2019.01.21 14:03

Pirmadienį kandidatas į Latvijos premjerus Krišjanis Karinšas žurnalistams pranešė, jog penkios partijos susitarė dėl naujos koalicijos sudarymo. Jis išreiškė viltį, kad parlamentarai Saeimoje patvirtins naują Latvijos vyriausybę jau trečiadienį, praneša Latvijos nacionalinis transliuotojas Lsm.lv.

Būsimą valdančiąją koaliciją ir vyriausybę turėtų sudaryti 5 partijos: Naujosios vienybės, Naujoji konservatorių (NKP), „Už plėtrą/Už!“, populistinė „Kam priklauso valstybė?“ (KPV LV) partija ir Nacionalinis aljansas.

Būsimos vyriausybės deklaracijoje, anot K. Karinšo, bus išdėstyti bendro darbo principai ir ateities tikslai, bet ne naujų įstatymų priėmimo planas.

Sėkmingam vyriausybės patvirtinimui parlamente gali sutrukdyti tai, jog savo kandidatūrą tapti Ekonomikos ministru atsiėmė KPV LV deleguotas politikas. Jei partijai nepavyks iki sausio 23 d. vyksiančio balsavimo rasti pamainos, vyriausybės patvirtinimą gali tekti atidėti.

Derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo ir naujos vyriausybės tęsiasi jau tris mėnesius. Dviem kandidatams į premjerus jau nepavyko susitarti dėl naujo Latvijos ministrų kabineto.

K. Karinšas žurnalistams sakė, jog jei derybos vėl žlugs, tikėtina, Latvijoje bus surengti pirmalaikiai rinkimai.