Pasaulyje

2019.01.20 17:15

Gausiai sningant, D. Trumpas skundžiasi, kad JAV trūksta visuotinio atšilimo

BNS 2019.01.20 17:15

JAV prezidentas Donaldas Trumpas amerikiečius sekmadienį paragino dėl gausaus snygio likti namuose ir pasiskundė, kad šaliai trūksta visuotinio atšilimo.

„Būkite atsargūs ir pasistenkite neiti iš namų. Didelė šalies dalis kenčia nuo neįtikėtino snygio ir beveik rekordinių šalčių“, – parašė jis tviteryje.

„Būtų neprošal būtent dabar gauti bent kažkiek to senojo gerojo visuotinio atšilimo!“ – pridūrė JAV valstybės vadovas.

Kiek anksčiau JAV nacionalinė meteorologijos tarnyba paskelbė įspėjimus apie snygį penkiolikoje valstijų, esančių tarp Misūrio ir Meno.

Šeštadienį gausiai snigo JAV Vidurio Vakaruose – kai kuriose valstijose iškrito iki 25 centimetrų sniego. O Čikagos O`Haro tarptautiniame oro uoste dėl plikledžio nuo tako nuriedėjo lėktuvas su 129 keleiviais, tačiau per tą incidentą niekas nenukentėjo.

Visuotinio atšilimo klausimu D. Trumpas pasisako jau ne pirmą kartą.

Pavyzdžiui, lapkritį dėl daugelyje valstijų prognozuoto atšalimo jis apskritai suabejojo visuotinio atšilimo teorija.

Savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ jis tuomet parašė: „Stingdanti ir užsitęsusi šalčio banga gali viršyti visus rekordus. Kas gi nutiko visuotiniam atšilimui?“

2017 metais D. Trumpo administracija paskelbė apie pasitraukimą iš Paryžiaus klimato sutarties.

JAV valstybės vadovas tai žadėjo padaryti per savo rinkimų kampaniją. Jo nuomone, dabartinė sutartis pernelyg varžo Jungtinių Valstijų pramonę ir yra nenaudinga šaliai.