Pasaulyje

2019.01.20 17:29

Šiaurės Airijoje sprogo automobilyje padėta bomba

BNS 2019.01.20 17:29

Šiaurės Airijos policija ir politikai pasmerkė automobilyje padėtos bombos susprogdinimą prie teismo rūmų Londonderyje.

Sprogmuo buvo padėtas pavogtame siuntų pristatymo automobilyje ir šeštadienio vakarą sprogo tuo metu, kai perspėjimo sulaukę pareigūnai evakavo žmones iš šios zonos. Apie sužeistuosius nepranešama.

Šiaurės Airijos policijos tarnyba tviteryje paskelbė nuotrauką, kurioje matyti liepsnų apimtas automobilis, ir paragino žmones laikytis atokiai.

Sekmadienį šioje vietoje vis dar dirba policijos pareigūnai ir išminuotojai.

Vyriausiojo konsteblio pavaduotojas Markas Hamiltonas šį išpuolį pavadino „neįtikėtinai neatsakingu“. „Už šį išpuolį atsakingi asmenys negalvoja apie bendruomenę ir vietos verslą. Jiems nerūpi šiai zonai padaryta žala ir jų sukelti trikdžiai“, – pareiškė jis.

Per kelis dešimtmečius iki 1998 metų Šiaurės Airijos taikos susitarimo per smurto protrūkius žuvo daugiau nei 3,7 tūkst. žmonių. Dauguma kovotojų atsisakė smurto, tačiau pavieniai Airijos respublikonų armijos disidentai vis dar rengia pavienius sprogdinimus ar šaudynes.

Manoma, kad įtampą Šiaurės Airijoje didina neapibrėžtumas dėl Airijos sienos po Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos.

Londonderio meras Johnas Boyle`as pareiškė, kad smurtas „yra praeitis ir privalo likti praeityje“.