Pasaulyje

2019.01.20 15:14

Graikai protestuoja prieš kaimynės Makedonijos vardo keitimą

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.01.20 15:14

Graikijos sostinės centre renkasi žmonės į protestą dėl kaimyninės Makedonijos vardo keitimo. Organizatoriai tikisi, jog susirinks per šimtą tūkstančių žmonių.

Pagal abiejų šalių vyriausybių susitarimą, jei Makedonija bus pervadinta į Šiaurės Makedoniją, Atėnai nebeblokuos jos narystės NATO ar Europos Sąjungoje.

Tai padėtų užbaigti kelis dešimtmečius trunkančius kaimynių nesutarimus, tačiau kaip sako LRT RADIJO bendradarbė Atėnuose Jurgita Montvydaitė, dalis graikų baiminasi, kad Šiaurės Makedonijos gyventojai bando kėsintis į jų istoriją ir kultūrą. 

„Jų pase bus įrašyta makedonų tautybė. Taip pat bus makedonų kalba. Kaip analitikai sako, tai reiškia, kad ateityje vis dėlto Šiaurės Makedonijos žmonės galės reikalauti istorinių ir visų kultūrinių Makedonijos subtilybių. Vienas didžiausių graikijos regionų yra Makedoniją. Būtent ši žmonės labiau nerimauja dėl to, nes žinome, kad yra verslininkų, įmonių, kurių pavadinimuose yra Makedonija, jau nekalbant apie Salonikų oro uostą, kuris taip pat pavadintas Makedonijos vardu“, – LRT RADIJUI sako J. Motvydaitė.