Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JT cheminio ginklo inspektoriai atnaujino tyrimą Sirijoje (papildyta)

ELTA 2015.09.08 13:45

Jungtinių Tautų (JT) cheminio ginklo inspektoriai trečiadienį atnaujino tyrimus Sirijoje, didėjant įtarimams dėl galimos Vakarų atakos prieš sirų karinius taikinius, informuoja BBC.

Jungtinių Tautų (JT) cheminio ginklo inspektoriai trečiadienį atnaujino tyrimus Sirijoje, didėjant įtarimams dėl galimos Vakarų atakos prieš sirų karinius taikinius, informuoja BBC.

Inspektorių misija antradienį buvo sustabdyta saugumo sumetimais.

Pirmadienį pareigūnų konvojų apšaudė nežinomi snaiperiai.

Inspektoriai turi grįžti į vietą, kur rugpjūčio 21 dieną Damasko priemiestyje buvo įvykdyta tariama cheminė ataka, per kurią žuvo šimtai žmonių.

JAV ir kiti Vakarų lyderiai pastarosiomis dienomis sugriežtino retoriką dėl Sirijos. Antradienį JAV viceprezidentas Joe Bidenas teigė, kad „nėra abejonių“, jog Sirijos vyriausybė panaudojo cheminį ginklą, ir ji turi už tai atsakyti. JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis sakė BBC antradienį, kad amerikiečių kariuomenė pasiruošusi puolimui davus prezidentui Barackui Obamai nurodymą.

B. Obama teigia mažiausiai 88 kartus telefonu susisiekęs su užsienio lyderiais pasirodžius pranešimams apie ataką. Be to, antradienį jis antrą kartą kalbėjo su Didžiosios Britanijos premjeru Davidu Cameronu.

D. Cameronas teigė, kad pasaulis „negali tingiai to stebėti“, o Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as pranešė, kad Paryžius „pasiruošęs nubausti“ kaltuosius.

Britų Nacionalinė saugumo taryba trečiadienį susitiks aptarti galimą atsaką, o ketvirtadienį bus sušauktas parlamentas.

Rusija evakuoja piliečius iš Sirijos

Rusija evakuoja šalies piliečius iš Sirijos, užsienio reikalų ministras įspėja, kad JAV ir jų sąjungininkių karinė intervencija destabilizuos regioną, praneša AP.

Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė, kad antradienį iš Sirijos lėktuvais parskraidinti 89 žmonės, tarp kurių 75 rusai. Trečiadienį numatyta daugiau tokių misijų.

Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį teigė, kad ginkluota intervencija, kuriai ruošiasi JAV ir kitos Vakarų galiūnės, „dar labiau destabilizuos situaciją šalyje ir visame regione“.

Naujienų agentūra ITAR-TASS pranešė, kad Rusijos ambasada Sirijoje patvirtino, jog neturi planų dėl diplomatų evakuacijos.

Sirijoje gyvena dešimtys tūkstančių Rusijos piliečių.

D. Tuskas: Lenkija nedalyvaus intervencijoje į Siriją

Lenkija neketina dalyvauti intervencijoje į Siriją, kad ir kokio pobūdžio ji būtų. Tai trečiadienį pareiškė šalies premjeras Donaldas Tuskas.

„Nejaučiu tokio entuziazmo kaip tie, kurie mano, kad intervencija (į Siriją) duos reikiamų rezultatų“, – sakė ministras pirmininkas žurnalistams.

„Turime patirties toje pasaulio dalyje, rodančios, kad ginkluotos intervencijos, net ir rengiamos kuo akivaizdžiausiais ir kilniausiais tikslais, retai kada duoda norimų rezultatų“, – pridūrė jis.

Pasak Lenkijos premjero, įvykiai Sirijoje neigiamai atsiliepia pasaulio ekonomikos būklei, konkrečiai – naftos kainoms. „Mes stebime situaciją ir suprantame, kad gali būti neigiamų padarinių, bet mes niekaip negalime paveikti įvykių raidos“, – pažymėjo D. Tuskas.

Antradienį televizijos kanalas NBC, remdamasis neįvardytais JAV valdžios atstovais, pranešė, kad Sirijos apšaudymas raketomis gali prasidėti jau ketvirtadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi