Pasaulyje

2019.01.19 19:50

V. Pranckietis: lietuviškos įstaigos išeivijoje svarbios kovoje su dezinformacija

BNS2019.01.19 19:50

Lietuviškos įstaigos yra svarbios kovoje su dezinformacija, šeštadienį apsilankęs Airijos lietuvių bendruomenės lituanistinėje mokykloje „Keturi vėjai“ sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Lituanistinių mokyklėlių užsienyje svarba plėtojant lietuvybę yra itin didelė, ypač jei kalbame apie jaunosios išeivių kartos lietuvių kalbos ir istorijos žinių palaikymą. Džiaugiuosi sutikęs tiek smalsių tautiečių, kurie laisvu metu susiburia bendrauti lietuviškai Lietuvai aktualiomis temomis. Tikiu, kad tokiu būdu lavėja ir jų tėveliai“, – V. Pranckietis cituojamas jo biuro paskelbtame pranešime.

Su darbo vizitu Airijoje viešintis Seimo pirmininkas šeštadienį lituanistinėje mokykloje susitiko su mokyklos mokytojais bei vedė pamoką vyresniųjų klasių moksleiviams.

„Stiprios švietimo bendruomenės, kuriose yra mokomasi Lietuvos istorijos, minimos atmintinos dienos ir valstybinės šventės, užtikrina, kad visi užsienyje gyvenantys lietuviai, o ypač jaunieji, būtų sąmoningi ir kritiški melagingų naujienų ir dezinformacijos, susijusios su Lietuva ir ES, srautui“, – teigia Seimo pirmininkas.

V. Pranckiečio vadovaujama delegacija su darbo vizitu Dubline lankysis sausio 19–21 dienomis. Parlamento atstovai dalyvauja Airijos parlamento šimtmečiui paminėti skirtuose oficialiuose renginiuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt