Pasaulyje

2019.01.19 17:58

A. Merkel: Paryžius ir Berlynas – Europos vienybės variklis

ELTA 2019.01.19 17:58

Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigia, kad Vokietija ir Prancūzija yra Europos integracijos variklis, praneša naujienų agentūra dpa.

Prieš pasirašydama naują bendradarbiavimo sutartį su Prancūzija, A. Merkel gyrė glaudžius abiejų valstybių santykius.

Pasirašydami Acheno sutartį Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Vokietijos kanclerė A. Merkel siekia įtvirtinti tai, ką abi šalys pasiekė drauge iki šiol. Apie tai ji sakė šeštadienį išplatintame vaizdo įraše.

„Mes dirbame Europoje, mes norime suteikti stimulą Europos vienybei“, – sakė Vokietijos kanclerė.

Naujoji bendradarbiavimo sutartis bus pasirašyta antradienį Achene ir papildys Eliziejaus sutartį, kurią 1963 m. sausio 22 d. pasirašė Vokietijos kancleris Konradas Adenaueris ir Prancūzijos prezidentas Charles`is de Gaulle'is.

A. Merkel pabrėžė, kad abi šalys praeityje nuolat kariaudavo, bet dabar jų draugystė yra akivaizdi. Pasak kanclerės, pasaulis pasikeitė, todėl reikalingas naujas susitarimas, o bendradarbiavimas tarp abiejų kaimyninių valstybių vaidins svarbų vaidmenį.

„Šią sutartį papildysime projektų sąrašu, kuris bus nuolat atnaujinamas tam, kad pademonstruotume, kaip Vokietija ir Prancūzija toliau dirba išvien Europoje“, – sakė ji.

Kanclerė taip pat pabrėžė glaudžius santykius tarp abiejų valstybių užsienio politikoje, paminėdama, kad Vokietija pirmininkauja Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai iškart po Prancūzijos.

Pasak A. Merkel, Vokietija ir Prancūzija artimai bendradarbiauja ne tik ekonomikoje, pasienio regionuose ar kultūriškai, per Vokietijos ir Prancūzijos jaunųjų lyderių programą, bet ir spręsdamos globalinius iššūkius.