Pasaulyje

2019.01.19 22:55

A. Lukašenka: mes kada nors melsimės, kad Ukrainoje būtų NATO

Baltarusijos prezidentas pareiškė, kad nereikia bijoti NATO pasirodymo Ukrainoje, nes tai bus 10 kartų geriau negu dabar ten kovojantys asmenys.

Baltarusiškos diplomatijos šimtmečio proga priimdamas dabartinį ir 6 ankstesnius užsienio reikalų ministrus Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad norint išvengti Ukrainos likimo, reikia neleisti destabilizuoti padėties iš vidaus, esą tai supranta ir opozicija. Jis taip pat perspėjo, kad kažkam Baltarusijoje reikalingi ginklai, kontrabanda patenkantys per Rusiją iš Ukrainos.

Baltarusijos vadovas atmetė kaltinimus iš Maskvos esą Ukrainos tankai varomi baltarusišku dyzelinu, o per Baltarusiją į Rusiją tiekiamos uždraustos ukrainietiškos prekės. Ar mes kariaujame su Ukraina, ar Rusija, retoriškai klausė A. Lukašenka.

„NATO, NATO, NATO – ten pasirodys NATO! Klausykite, ir be jokio NATO ten tokia tendencija – Ukrainoje, pakanka žmonių, kurie bus 10 kartų prastesni už NATO. Ir mes kada nors melsimės, kad ten būtų NATO, o ne žmonės, kurie dabar ten su ginklais vaikšto. Aš ir Rusijos vadovybei šią poziciją perdaviau. Tai irgi reikia suprasti ir matyti“, – sakė A. Lukašenka.

Plačiau apie tai – Vykinto Pugačiausko reportaže.