Pasaulyje

2019.01.19 12:11

Vokietija: incidentas Kerčės sąsiauryje neturi pasikartoti

BNS2019.01.19 12:11

Rusija privalo užtikrinti patikimą laivybą Kerčės sąsiauryje, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.

„Esame susirūpinę situacija Azovo jūroje. Dar kartą iškėliau šį klausimą šiandien kalbėdamasis su Rusijos atstovais Maskvoje, konkrečiai – su (Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi) Lavrovu. Leidau aiškiai suprasti, ko mes tikimės: Rusija privalo užtikrinti patikimą judėjimą Kerčės sąsiauriu," – sakė H. Maasas per penktadienį Kijeve surengtą bendrą spaudos konferenciją su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu. 

„Girdime, kad tai jau įvyko. Norime, kad tai būtų užtikrinta ilgalaikėje perspektyvoje. Gruodį įvykusi krizė neturi pasikartoti," – pridūrė jis.  

P. Klimkinas pranešė, kad Kijevas ir Berlynas susitarė dėl ekspertų lygio susitikimo, kuriame bus aptarta bendra stebėjimo misijos Kerčės sąsiauryje vizija.

„Sutarėme, kad įvyks ekspertų susitikimas – beje, labai greitai. Čia yra ir politinių, ir teisinių, ir techninių klausimų. Jei turėsime bendrą viziją, galėsime toliau dirbti su Rusija," – sakė jis. 

Pasak H. Maaso, Vokietija ir Prancūzija yra pasirengusios padengti tokios stebėjimo misijos išlaidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.