Naujienų srautas

Pasaulyje2013.08.27 20:12

Norvegams gerai ir šalia ES: stoti norėtų vos 20 proc. piliečių

ELTA 2013.08.27 20:12

Apklausa atskleidė, kad mažiau nei 20 proc. norvegų rinkėjų nori, kad jų šalis prisijungtų prie Europos Sąjungos (ES), praneša „Euractiv“.

Apklausa atskleidė, kad mažiau nei 20 proc. norvegų rinkėjų nori, kad jų šalis prisijungtų prie Europos Sąjungos (ES), praneša „Euractiv“.

Septyni iš dešimties rinkėjų prieštarauja Norvegijos narystei ES, ir tik 19 proc. mano, kad šalis turėtų įstoti į sąjungą. Prieš ES narystę pasisako įvairaus išsilavinimo rinkėjai iš visų šalies regionų ir visų amžiaus grupių.

Apklausos rodo, kad rugsėjį vysiančius Norvegijos parlamento rinkimus laimės Erna Solberg vadovaujama konservatorių partija ir jos centro dešinės koalicija. Tarp Konservatorių partijos rinkėjų yra daugiausia manančių, kad Norvegija turėtų įstoti į ES. Trečdalis konservatorių rinkėjų palaiko šią mintį, o 60 proc. tam prieštarauja.

Partijos atstovas sakė, kad, jei centro dešinės koalicija laimės rinkimus, ES narystės klausimas nebus keliamas. Jis pridūrė, kad, nors dauguma konservatorių partijos rinkėjų nepritaria Norvegijos stojimui į ES, partijos pozicija bus sprendžiama per partijos suvažiavimą, kur dauguma pasisakys už narystę.

Centro dešinės koalicijai priklausančios Liberalų ir Progreso partijos neturi pozicijos dėl ES narystės, o Krikščionių liaudies partija nusistačiusi prieš ES narystę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi