Pasaulyje

2013.08.27 20:12

Norvegams gerai ir šalia ES: stoti norėtų vos 20 proc. piliečių

ELTA2013.08.27 20:12

Apklausa atskleidė, kad mažiau nei 20 proc. norvegų rinkėjų nori, kad jų šalis prisijungtų prie Europos Sąjungos (ES), praneša „Euractiv“.

Apklausa atskleidė, kad mažiau nei 20 proc. norvegų rinkėjų nori, kad jų šalis prisijungtų prie Europos Sąjungos (ES), praneša „Euractiv“.

Septyni iš dešimties rinkėjų prieštarauja Norvegijos narystei ES, ir tik 19 proc. mano, kad šalis turėtų įstoti į sąjungą. Prieš ES narystę pasisako įvairaus išsilavinimo rinkėjai iš visų šalies regionų ir visų amžiaus grupių.

Apklausos rodo, kad rugsėjį vysiančius Norvegijos parlamento rinkimus laimės Erna Solberg vadovaujama konservatorių partija ir jos centro dešinės koalicija. Tarp Konservatorių partijos rinkėjų yra daugiausia manančių, kad Norvegija turėtų įstoti į ES. Trečdalis konservatorių rinkėjų palaiko šią mintį, o 60 proc. tam prieštarauja.

Partijos atstovas sakė, kad, jei centro dešinės koalicija laimės rinkimus, ES narystės klausimas nebus keliamas. Jis pridūrė, kad, nors dauguma konservatorių partijos rinkėjų nepritaria Norvegijos stojimui į ES, partijos pozicija bus sprendžiama per partijos suvažiavimą, kur dauguma pasisakys už narystę.

Centro dešinės koalicijai priklausančios Liberalų ir Progreso partijos neturi pozicijos dėl ES narystės, o Krikščionių liaudies partija nusistačiusi prieš ES narystę.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos