Pasaulyje

2019.01.17 11:17

Š. Korėjos pareigūnas galimai vyksta derėtis į JAV

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.01.17 11:17

Pietų Korėjos žiniasklaida praneša, kad jos šiaurinės kaimynės aukšto rango pareigūnas ketvirtadienį atvyko į Pekiną ir vėliau tikriausiai išskris į Jungtines Valstijas, kur vyks derybos prieš galimą jo šalies lyderio Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo antrąjį susitikimą.

Buvęs žvalgybos vadovas Kim Yong Cholas atvyko į Pekino oro uostą ir buvo užregistruotas vėliau tą pačią dieną skristi į Vašingtoną kartu su dviem kitais Šiaurės Korėjos pareigūnais, nurodė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“. Kortežas, kuriame važiavo Šiaurės Korėjos ambasadoriaus automobilis ir Kinijos automobilis su užrašu „valstybės svečias“, buvo pastebėtas išvažiuojantis iš oro uosto erdvės ypač svarbiems asmenims.

Nei JAV, nei Šiaurės Korėja jokių susitikimų nėra anonsavusi. Kim Yong Cholas anksčiau yra dalyvavęs derybose su JAV valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ginklų programos ir susijusių klausimų.

Lapkritį planuotas jųdviejų susitikimas Niujorke buvo netikėtai atšauktas. JAV pareigūnai tąsyk sakė, kad derybas atšaukė Pchenjanas.