Pasaulyje

2019.01.17 14:51

Th. May ragina parlamentą susitelkti „Brexito“ klausimu

ELTA, LRT.lt 2019.01.17 14:51

Po jai pareikšto pasitikėjimo Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May ragina parlamentą susitelkti „Brexito“ klausimu. 

Parlamentarai, anot jo, pareiškė savo nuomonę, ko jie nenori. „Mes turime konstruktyviai bendradarbiauti, kad apibūdintume, ko parlamentas nori“, – kalbėjo Th. May trečiadienio vakarą parlamente. Todėl ji kviečia visų partijų politikus konsultacijų, kad būtų rastas sprendimas.

Dėl naujo požiūrio į „Brexitą“ turėtų diskutuoti ir didžiausia opozicinė leiboristų partija. Durys esą yra atviros. Be to, parlamentarai turėtų atidėti į šalį savo interesus, kad būtų išeita iš aklavietės. „Kitas žingsnis yra grįžti į Briuselį ir pasakyti, kad jų planas nesuveikė. Kas suveiks? Tai, kas tiks visiems - apsaugos piliečių teises, užtikrins laisvą prekybą, pašalins sienos apsaugos priemones ir Europos teismų galią“, – padėtį komentavo įtakingas konservatorius Jacobas Rees-Moggas.

Premjerė neslėpė nusivylimo, kad leiboristų lyderis Jeremy Corbynas kol kas atsisako susitikti. Ji pabrėžė: „Mūsų durys yra atviros.“

J. Corbynas, pasak jo paties, ketina kalbėtis su Th. May tik tada, kai premjerė „visiems laikams atmes katastrofišką „Brexito“ be sutarties su ES perspektyvą“.

Th. May taip pat pabrėžė, kad jos pareiga yra išvesti Jungtinę Karalystę iš ES. Ji suprantanti, kad praėjusių 24 valandų rezultatai žmonėms sukėlė nerimą. „Aš manau, kad mano pareiga yra vykdyti britų tautos pavedimą palikti ES, ir aš ketinu tai padaryti“, – sakė Th. May vėlų trečiadienio vakarą prie vyriausybės rezidencijos Londone.

Į skubų susitikimą dėl Brexito be sutarties šiandien renkasi ir Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono kabinetas.

„Ruošiamės „Brexitui“ be sutarties ir priėmėme sprendimą numatyti 50 mln. eurų Prancūzijos uostams bei oro uostams. Tai sritys, kurias labiausiai paveiks pokyčiai. Visi uostai buvo įpareigoti apibrėžti, kokio pobūdžio darbus reikės padaryti, norint prisitaikyti prie iššūkių“, – žurnalistams sakė Prancūzijos premjeras Edouardas Philippe.
 
E. Makronas po triuškinančio balsavimo dėl Brexito sutarties sakė manantis, kad britai išbando Briuselį ir tikisi, jog šis užspaustas į kampą, padarys nuolaidų. Tačiau analitikų teigimu, į kampą kol kas užspausti lieka patys britai, jų verslas, o svarbiausia – žmonės.