Pasaulyje

2019.01.16 15:14

Serbijos sostinėje tūkstančiai žmonių protestuoja prieš vyriausybę

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.16 15:14

Belgrade jau kurį laiką vyksta gyventojų demonstracijos prieš vyriausybę. Mitinguotojai kartu su opozicija reiškia nepasitenkinimą žiniasklaidos padėtimi piktinasi valdžios neveiksnumu tiriant vieno vietos politiko žmogžudystės aplinkybes.

Serbijos sostinėje jau šeštą savaitę iš eilės tūkstančiai žmonių rengia dalyvauja demonstracijose prieš tai, ką jie vadina „nedemokratišku“ vyriausybės valdymo stiliumi. Piketuotojai reiškia palaikymą laisvai žiniasklaidai bei opozicijai, kuri reikalauja daugiau eterio laiko.

Išeiti į gatves opozicija trečiadienį kviečia paminint serbų politiko Oliverio Ivanovičiaus nužudymo metines ir reikalaujant, kad būtų išaiškinti nusikaltimo kaltininkai. Ivanovičius pasisakė už Kosovo nepriklausomybę ir skirtingų etninių grupių bendradarbiavimą regione.

„Ateikite į taikias eitynes, šįkart be švilpukų, bet su žvakėmis“, – ragino vienas protestų organizatorių. Eitynės rengiamos prieš Serbijoje numatomą Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitą. Per jį bus aptariamos Serbijos galimybės prisijungti prie magistralinio dujotiekio „Turkijos srautas“ ir su Kosovu susiję klausimai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt