Pasaulyje

2013.08.27 16:24

Sirijos ministras neigia cheminę ataką

ELTA2013.08.27 16:24

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas griežtai paneigė, kad šalies vyriausybė naudojo cheminį ginklą, praneša BBC.

Sirijos užsienio reikalų ministras Walidas Muallemas griežtai paneigė, kad šalies vyriausybė naudojo cheminį ginklą, praneša BBC.

Ministras kalbėjo Damaske po to, kai JAV pareiškė, kad yra „neginčijamų“ įrodymų, jog buvo surengta cheminė ataka. W. Muallemas sakė, kad Jungtinių Tautų (JT) cheminių ginklų ekspertai negalėjo nuvykti į kito puolimo vietą, nes jiems sutrukdė sukilėliai. Ministras teigė, kad jokia šalis nenaudotų masinio naikinimo ginklų prieš savo gyventojus. W. Muallemas taip pat tvirtino, kad Sirija vykdo visus įsipareigojimus dėl JT inspektorių apsaugos ir leidimų patekti į įtariamų cheminių atakų vietas.

JAV ir sąjungininkės svarsto karinius veiksmus Sirijoje dėl įtariamo cheminio ginklo panaudojimo. Sirijos užsienio reikalų ministras sakė, kad užsienio kariniais veiksmais neįmanoma šalyje įvesti jėgos balanso.

Sirija per valstybinę naujienų agentūrą „Syrian Arab News Agency“ antradienį taip pat paskelbė pranešimą, kuriame tvirtina esą JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry melavo pirmadienį teigdamas, kad yra neginčijamų įrodymų, jog buvo surengta cheminė ataka ir kad ją tikriausiai surengė Sirijos vyriausybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.