Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV gynybos sekretorius: kariuomenė pasirengusi pradėti veiksmus Sirijoje

ELTA2015.09.08 13:45

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis per interviu sakė, kad JAV kariuomenė yra pasirengusi nedelsiant pradėti veiksmus Sirijoje, jei prezidentas Barackas Obama taip nuspręstų, praneša „Reuters“ ir BBC.

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis per interviu sakė, kad JAV kariuomenė yra pasirengusi nedelsiant pradėti veiksmus Sirijoje, jei prezidentas Barackas Obama taip nuspręstų, praneša „Reuters“ ir BBC.

Ch. Hagelis antradienį sakė, kad JAV kariuomenė yra pasirengusi vykdyti bet kurį galimą scenarijų, ir patvirtino, jog kariuomenė veiksmų galėtų imtis tuojau pat. Gynybos sekretorius sakė manąs, kad JT inspektorių renkama informacija parodys, kad Sirijos vyriausybė praėjusią savaitę panaudojo cheminį ginklą. Ch. Hagelis pridūrė, kad kol kas JAV laukia, kol bus surinkti faktai ir žvalgybinė informacija.

Dieną prieš tai JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry apkaltino Sirijos vyriausybę bandymu sunaikinti cheminio ginklo pėdsakus bombarduojant atakos vietovę. J. Kerry sakė, kad jo kanceliarija turi papildomos informacijos apie chemines atakas, kurią paviešins per ateinančias dienas.

Britai ketvirtadienį apsispręs dėl karinio smūgio Sirijai

Britų parlamentarams dėl Sirijos konflikto teks nutraukti savo vasaros atostogas. Premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį šaukia neeilinį parlamento posėdį. Jame bus svarstoma, kaip reaguoti į galimą cheminio ginklo panaudojimą Sirijoje.

Parlamentas ketvirtadienį derins atsaką į cheminio ginklo ataką, tinkle „Twitter“ paskelbė D. Cameronas. Premjero atstovas prieš tai pareiškė, kad britų ginkluotosios pajėgos rengia galimos karinės intervencijos į Siriją planus.

Sirijos sukilėlių duomenimis, per cheminio ginklo ataką netoli Damasko praėjusį trečiadienį žuvo iki 1 300 žmonių.

Sirijos vyriausybė savo ruožtu rengiasi užsienio operacijai. „Jei jie mus puls, bus dvi galimybės – arba mes kapituliuosime, arba ginsimės, – pareiškė užsienio reikalų ministras Walidas Muallimas. – Aš sakyčiau, mes ginsimės visomis turimomis priemonėmis. Tai yra geresnis variantas.“

Paklaustas, kokios priemonės tai yra, ministras sakė: „Mes nesame kąsnelis, kurį galima paprasčiausiai nuryti. Mes nustebinsime kitus.“

Kai vienas žurnalistas paklausė, ar jis neabejoja, kad puolimas bus, ministras teigė, kad tai įmanoma. Tačiau esą neatmestina ir tai, kad pastarųjų dienų grasinimai yra „nervų karo dalis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt