Pasaulyje

2019.01.15 17:24

Vokietijoje ir Austrijoje kelia chaosą sniego griūtys ir potvyniai

BNS2019.01.15 17:24

Europą tebekamuojant žiemiškiems orams Austrijoje kelios sniego lavinos antradienį užgriuvo dalį pastatų ir kelių, bet per tuos incidentus niekas nenukentėjo.

Naktį centriniame Austrijos Ramzau mieste nuslinkusi laviną užgriuvo vietos viešbutį. Visi 60 darbuotojų ir lankytojų, kurių dauguma yra vieno Danijos slidininkų klubo nariai, paliko pastatą nenukentėję. Kaip sakė iš vakarų Danijos atvykęs klubo vadovas, toje viešbučio, kur buvo apsistoję apie 50 jo kolegų, dalyje, „laimei, nebuvo nė vieno žmogaus“.

Slidininkų klubo „Hobro Skiklub“ pirmininkas Nielsas Lethas-Sorensenasgyrė Ramzau viešbučio personalą ir vietos gelbėtojų komandas už tai, kad greitai evakavo visus svečius į kitą įstaigą. Kartu su kitais klubo nariais viešbutyje buvęs N. Lethas-Sorensenas klubo tinklalapyje parašė, kad prieš 200 metų pastatyto viešbučio anksčiau nė karto nebuvo užgriuvusi lavina.

Po kelias dienas trukusio smarkaus snygio pietų Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje įsivyravus šiltesniems, drėgnesniems orams, tuose regionuose padidėjo sniego griūčių pavojus. Bavarijoje dėl tirpstančio sniego staigiai padidėjus vandens lygiui Vernico upėje, Harburgo miestelyje buvo apsemti kai kurie keliai ir dalis rūsių.

Nuo metų pradžios šiame regione per sniego griūtis ir kitas stichines nelaimes jau žuvo dešimtys žmonių.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10