Pasaulyje

2019.01.16 07:40

Nairobyje per sprogimus viešbučių ir biurų komplekse žuvo mažiausiai 15 žmonių

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.16 07:40

Nairobio viešbučių ir biurų komplekse antradienio popietę nugriaudėjus dviem sprogimams žuvo mažiausiai 15 žmonių, dar keliolika sužeisti. Žiniasklaida skelbia, kad ataką surengė „Al Shabaab“ teroristai.

Praėjus beveik pusei paros po išpuolio, Kenijos tarnybos kol kas nepaskelbė, ar užpuolikai nukauti, suimti ar pabėgę. Stebėjimo kamerų įrašai rodo, kad jų būta mažiausiai keturių. 

Pranešama, kad pareigūnai „valo“ įvykio vietą, bet daugiau detalių nepateikiama.

Vietinė žiniasklaida antradienį pranešė apie 6 užpuolikus, kurie ne tik surengė sprogimus, bet ir šaudė komplekso teritorijoje.

Šalia komplekso degė keli automobiliai. Žmonės bėgo iš atakos vietos, kai kurie buvo nešami. Mažiausiai vienas žmogus buvo nešamas neštuvais. Kai kas glaudėsi už automobilių ir šaukė, kiti bandė slėptis už fontanų ir kitų prabangaus komplekso teritorijoje esančių objektų.

Nairobio Vestlandso rajone esančiame komplekse yra didelis viešbutis „DusitD2“, bankų skyrių ir biurų. 

Liudininkas, kuris nesakė savo vardo, pasakojo pasislėpęs biure. „Slėpiausi. Mano kolegos visur lakstė“, – sunkiai atgaudamas kvapą sakė jis.

Liudininkas Robertas Murire teigė matęs mažiausiai du lavonus ir žaliais rūbais vilkinčius užpuolikus su amunicija.

Šaudymas tęsėsi kelias minutes po pirmųjų pranešimų, greitosios pagalbos automobiliams, saugumo pajėgoms ir ugniagesiams skubant į įvykio vietą. Iš komplekso kilo juodi dūmai. Atvyko bombų neutralizavimo komanda; ten esantys automobiliai buvo aptverti baiminantis, kad juose gali būti sprogmenų.

Reuters/Scanpix nuotr.

Policija pranešė detonavusi vieną sprogmenų prikrautą automobilį. Viename komplekso koridoriuje buvo pastebėta nesprogusi granata.

Atakos vietos link su ginklais rankose pamažu ėjo žmonės, panašūs į saugumo pajėgų narius civiliais drabužiais.

„Nusiuntėme pareigūnų į įvykio vietą, įskaitant (pareigūnus) iš kovos su terorizmu skyriaus, bet daugiau informacijos kol kas neturime“, – sakė policijos atstovas Charlesas Owino.

Saugumo pajėgos skubiai išvedė didelę moterų grupę. Dešimtys kitų žmonių buvo išvesti pareigūnams civiliais drabužiais einant iš vienos komplekso parduotuvės į kitą. Kai kurie žmonės buvo iškėlę rankas, kad parodytų esantys neginkluoti.

„Al Shabab“ yra pažadėjusi atkeršyti Kenijai už jos karių siuntimą į Somalį nuo 2011 metų. Ši su „al Qaeda“ susijusi grupuotė Kenijoje yra nužudžiusi šimtus žmonių. Kenija jos taikiniu tampa dažniau nei kitos penkios šalys, skiriančios karių Afrikos Sąjungos (AS) pajėgoms Somalyje.

Antradienio ataka daugeliui Kenijoje iškart priminė „Westgate Mall“ užpuolimą, kai „al Shabab“ ekstremistai, įsiveržę į šį prabangių parduotuvių centrą, svaidė granatas ir išprovokavo kelias dienas trukusią apsiaustį.

Atakuotas viešbučio kompleksas yra mažiau nei už dviejų kilometrų nuo „Westgate Mall“, miesto rajone, kuris laikomas vienu saugiausių. Kompleksas įsikūręs palyginti ramioje, medžiais apaugusioje gatvėje netoli vienos iš pagrindinių gatvių. 

Ataka surengta lygiai treji metai po to, kai „al Shabab“ ekstremistai užpuolė vieną Kenijos karinę bazę Somalyje. Per tą užpuolimą žuvo dešimtys žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt