Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.15 08:32

Lemiamas balsavimas: JK parlamentas darkart balsuos dėl „Brexito“ sutarties

Antradienio vakarą Jungtinės Karalystės parlamentas turėtų dar kartą balsuoti dėl „Brexito“ sutarties, bet vilčių, kad šis prieštaringas susitarimas bus patvirtintas – nedaug, nes jam priešinasi ne tik opoziciniai leiboristai, bet ir nemaža dalis valdančiosios konservatorių partijos.

Lemiamo balsavimo išvakarėse Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May nuvyko į „Brexitą“ remiantį pramoninį Stouko miestą ir pareiškė, kad daugiausiai prieštaravimų keliantis susitarimo punktas – dėl sienos šiaurės Airijoje, jos nuomone, nereiškia, kad Britanija visam laikui pasiliks Europos Sąjungos muitų sąjungoje. Kita vertus, ji taip ir negalėjo paaiškinti, kaipgi konkrečiai bus išspręsta ši principinė problema.

Praktiškai vienintelis premjerės argumentas – gera abiejų pusių valia tai pavyks išspręsti, net jei prireiks dar kelerių metų.     

„Jei šie rūmai patvirtins susitarimą, tai duos mums beveik dvejus metus kitam derybų etapui. Ir, be to, turėsime galimybę pratęsti įgyvendinimo etapą dar ilgiau, jei to prireiks – vieneriems ar dvejiems metams“, – kalbėjo Th. May.

Kita vertus, atsiskyrimas be sutarties, premjerės nuomone, bus tikra katastrofa – ir politine, ir ekonomine prasme.  

Daugiausiai problemų kelia Th. May prieštaraujantys jo pačios partijos nariai – tie, kurie remiasi vis didesnį svorį įgaunančiais britų nacionalistais. Deja, jie taip pat negali pasiūlyti visiems priimtino susitarimo, bet nesutinka, kad nepriėmus Th. May varianto „Brexitas“ išvis gali sustoti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi