Pasaulyje

2019.01.14 20:27

Norvegiją stingdo galinga stichija, kurios nebuvo 37 metus

lrytas.lt2019.01.14 20:27

Triondelago, Miorės ir Rumsdalio teritorijose Norvegijoje pranešama apie stichijos pavojų. Šiuose regionuose perspėjama apie itin grėsmingus meteorologinius reiškinius – griaustinį, žaibavimą, sniegą, lietų, pūgą ir sniego griūtis. 

Tokios meteolologinės sąlygos susidarė dėl itin aktyvaus žemo slėgio sūkurio ties poliariniu ratu. Minėtose Norvegijos vietose gyvena nemažai lietuvių, tad perspėjimas pasisaugoti stichijos šėlsmo skirtas ir mūsų tautiečiams.

Ekstremalus vėjas dalį Norvegijos siaubė naktį iš sekmadienio į pirmadienį. Vietos meteorologijos stotis Orlandere užfiksavo vėjo greitį – 54,6 m/s t.y. 196,6 km/val. Tai didžiausias fiksuotas vėjo greitis toje vietoje nuo 1982 metų, praneša portalas „Norway Today“, kuris cituoja adressa.no.

Kartu su stipriu vėju fiksuojamas ir intensyvus žaibavimas Triondelage – žiemos metu tai gan retas reiškinys. Remianatis Meteorologijos instituto duomenimis, vien šioje teritorijoje pastebėta apie 50 žaibo iškrovų per parą, kai kur pranešta apie dingusią elektros energiją. Apie pavojaus lygį Norvegijoje galite sužinoti čia.

Dėl didelio sniego kiekio kai kurie kalnų keliai tapo nepravažiuojami, vakarinėje šalies pakrantėje sutriko susisiekimas keltais, eismo sąlygos tapo pavojingos, kai kur susidarė spūstys ir transporto priemonių kolonos. 

Norvegijos meteorologijos tarnybos instututas gyventojams pranešė apie itin pavojingas meteorologines sąlygas bei galimas sniego griūtis Trolheimene, Riumsdalyje, Sunmiore ir Fjordane.

Tikėtina, kad audra tęsis ir pirmadienį vakare – stichinis vėjas prognozuojamas vakarinėje Norvegijos pakrantėje, tačiau po truputį rims.

Praėjusią savaitę Vidurio Europa taip pat susidūrė su dideliais meteorologiniais sunkumais – itin gausus sniegas paralyžavo eismą Austrijoje, Vokietijoje, gausaus sniego sulaukė ir Turkija. Šiose šalyse neišvengta ir aukų.  

Apie artėjantį cikloną, kuris smogė Norvegijai, prieš kelias diena kalbėjo ir britai, pavadinę jį „Skandinavijos žudiku“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.