Pasaulyje

2019.01.14 12:24

Dėl „Brexito“ balsuosiantys parlamentarai jau ruošia atsarginį planą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.14 12:24

Didžiojoje Britanijoje nerimsta aistros dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Parlamentas antradienį balsuos dėl Theresos May vyriausybės parengto susitarimo su ES. Dalis parlamentarų jau planuoja tolesnius žingsnius, jei susitarimas bus atmestas.  

Laikraštis „The Sunday Times“ paskelbė, kad grupė įtakingų įvairių partijų Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjų rengia planą, kaip būtų galima atidėti „Brexitą“, jeigu rytoj parlamentas atmes susitarimą su Europos Sąjunga. Publikacijoje cituojamas konservatorius Nickas Bolesas, anot kurio, yra mechanizmas, kuriuo parlamentui būtų suteikta „Brexito“ derybų kontrolė ir užtikrinta, kad šalis neišstos iš ES be sutarties.

Premjerė Th. May, kuri bando gelbėti susitarimą pasiektą per pusantrų metų trukusias derybas su bloko šalimis, perspėja, kad nevalia per istorinį balsavimą nuvilti „Brexito“ šalininkų. Tačiau neaišku, kaip išstojimas iš bendrijos paveiks Didžiosios Britanijos ekonomiką.

Laikraštis „The Sunday Times“ rašo apie, pasak jo, labai britišką, „perversmu“ vadinamą planą, jeigu parlamente žlugtų susitarimas su Europos Sąjunga. Grupė įtakingų įvairioms partijoms priklausančių įstatymų leidėjų aiškinasi taktiką Bendruomenių Rūmuose, kad būtų galima atmesti išstojimą iš ES be sutarties.

Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas pareiškė, jog toks pasitraukimas būtų pragaištingas.

„Mano nuomone, geriausia būtų priimti jau suderėtą susitarimą, kad neliktų pavojaus pasitraukti kovo 29-ąją be jokio susitarimo. Tai būtų pragaištinga prekybai, turėtų ilgalaikių padarinių. Parlamentas padarys viską, kad tam užkirstų kelią“, – sakė politikas.

Antradienio balsavimas parlamente lems ar „Brexitas“ bus „švelnus“ ar „kietas“. 

Plačiau žiūrėkite Jolantos Paškevičiūtės parengtame reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.