Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.14 08:38

D. Trumpas įspėjo Turkiją dėl puolimo prieš kurdų kovotojus

ELTA 2019.01.14 08:38

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį įspėjo Turkiją nevykdyti puolimo prieš kurdų pajėgas Šiaurės Sirijoje ir tuo pačiu paragino kurdus „neprovokuoti“ Ankaros.

JAV prezidentas pagrasino „sunaikinti Turkiją ekonominiu požiūriu“, jei Turkijos kariuomenė puls JAV remiamus kurdų kovotojus po JAV karių išvedimo iš Sirijos. 

D. Trumpas sekmadienį tviteryje skelbė, kad JAV pradėjo išvedinėti apytikriai 2 tūkst. savo karių iš Šiaurės rytų Sirijos, tačiau teigė, kad JAV išlaikys savo pajėgas kaimyniniame Irake. 

JAV kariai Sirijoje rėmė kurdų vadovaujamas Sirijos demokratines pajėgas (SDF) kovoje su „Islamo valstybe“ (IS), tačiau gruodžio 19 d. D. Trumpas netikėtai paskelbė apie visišką JAV pajėgų išvedimą, nes kova su IS laimėta.

Toks pareiškimas sukėlė susirūpinimą kurdų kovotojams. SDF kurdų pajėgų pagrindinę dalį sudaro Liaudies apsaugos daliniai (YPG), kuriuos Ankara laiko teroristais, susijusiais su uždrausta Kurdistano darbininkų partija (PKK). Turkija jau nuo praėjusio mėnesio grasina pradėti karinę operaciją prieš kurdus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi