Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.13 15:03

Patvirtino apie Izraelio smūgį Irano taikiniui Sirijoje

BNS 2019.01.13 15:03

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį sakė, kad jo šalis šį savaitgalį sudavė aviacijos smūgį Irano ginklams Sirijoje.

Premjero pareiškimas yra retas viešas tokių atakų patvirtinimas.

„Per pastarąsias 36 valandas oro pajėgos atakavo Irano sandėlius su iraniečių ginklais Damasko tarptautiniame oro uoste“, – prasidedant vyriausybės posėdžiui pasakė B. Netanyahu, kurį citavo jo biuras.

„Pastarojo meto atakų sankaupa rodo, kad esame labiau nei bet kada pasiryžę veikti prieš Iraną Sirijoje, visai kaip ir žadėjome“, – sakė premjeras.

Vėlai penktadienį Sirijos oro gynyba numušė kelias Izraelio raketas, penktadienį pranešė Sirijos oficialioji naujienų agentūra SANA, remdamasi šaltiniu ginkluotosiose pajėgose.

„Buvo pataikyta tik į Transporto ministerijos sandėlį Damasko tarptautiniame oro uoste“, – sakė šaltinis, kurį citavo SANA.

Sekmadienį B. Netanyahu sakė, kad Izraelis Irano ir Libano sukarinto judėjimo „Hizbollah“ taikinius Sirijoje atakavo šimtus kartų.

Izraelis pažadėjo neleisti savo pagrindiniam priešui Iranui karine prasme įsitvirtinti Sirijoje, kur Teheranas drauge su Rusija ir „Hizbollah“ remia prezidento Basharo al Assado režimą.

Izraelis retai viešai patvirtina tokius smūgius, bet pastarosiomis dienomis apie juos interviu kalbėdavo kadenciją baigiantis kariuomenės Generalinio štabo viršininkas Gadi Eisenkotas.

JAV laikraščiui „The New York Times“ G. Eisenkotas sakė, kad izraeliečiai „pataikė į tūkstančius taikinių neprisiimdami atsakomybės ir neprašydami pripažinimo“.

B. Netanyahu balandžio 9-ąją laukia rinkimai, ir jis pastaruoju metu stengėsi gerinti savo įvaizdį saugumo srityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi