Pasaulyje

2019.01.13 09:45

JAV pasiūlė Šiaurės Korėjai surengti dviejų šalių lyderių susitikimą Vietname

ELTA 2019.01.13 09:45

JAV administracija pasiūlė Šiaurės Korėjai surengti antrąjį dviejų šalių lyderių susitikimą vasario viduryje Vietname. Tai sekmadienį pranešė Japonijos laikraštis „Yomiuri“, remdamasis šaltiniais Jungtinėse Valstijose, Pietų Korėjoje ir Japonijoje. 

Jų žiniomis, Pchenjanas kol kas svarsto šį pasiūlymą ir konkretaus atsakymo į jį dar nedavė.

Anksčiau, pasak laikraščio šaltinių, kaip galimos JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno antrojo susitikimo vietos taip pat buvo įvardijamos Indonezija, Mongolija, demilitarizuota zona tarp dviejų Korėjų. Bet, šaltinių duomenimis, konkrečiai Vašingtonas pasiūlė Pchenjanui tik Vietnamą.

Praėjusių metų birželio 12 d. Singapūre įvyko pirmasis istorijoje JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimas. Pagal jo rezultatus D. Trumpas ir Kim Jong Unas priėmė bendrą pareiškimą. Jame Pchenjanas paskelbė iš principo esąs pasirengęs visiškai denuklearizacijai, o Jungtinės Valstijos įsipareigojo už tai suteikti Šiaurės Korėjai saugumo garantijas. Bet šalių ketinimai baigiamajame Singapūro susitikimo komunikate nebuvo sukonkretinti.

Praėjusių metų gruodžio 2 d. D. Trumpas pareiškė, kad kitas jo susitikimas su Kim Jong Unu veikiausiai bus surengtas 2019 metų sausį arba vasarį.