Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.12 14:49

Prancūzijoje – dar viena protestų banga

Šeštadienį Paryžiuje ir kituose Prancūzijos miestuose – jau devinta iš eilės nacionalinio masto savaitgalinių protestų diena, kurią organizuoja „geltonųjų liemenių“ judėjimas. Prancūzijos policijos vadovybė dar ryte perspėjo, kad protestuotojų gali būti daugiau nei praeitą šeštadienį, todėl gali padaugėti smurto protrūkių.

Paryžiuje įsikūrusiems verslininkams tai virto neplanuotu mokesčiu už saugumą ir akivaizdžiais papildomais nuostoliais, nes turistai savaitgaliais ėmė vengti Eliziejaus laukų. 

Oficiali statistika patvirtina, kad į Paryžių vykstančių turistų, ypač iš Azijos akivaizdžiai sumažėjo, bet ir Europos gyventojams tokia padėtis aiškiai nepatinka.  

„Buvo neramu važiuoti tokią dieną į Paryžių su šeima, nes gali būti protestų, o aš seku informaciją apie šiuos įvykius. Esu airis, o Dubline praeitą savaitę taip pat buvo nedidelis protestas dėl panašių motyvų, kaip ir „geltonųjų liemenių“. Mačiau tai per televizorių, bet nesitikėjau, kad šiandien Paryžiuje dėl to bus problemų, nes kol kas viskas atrodo tvarkingai“, – teigė turistas iš Airijos Enda Daly.

Po neregėto masto protestų lapkritį, prezidento Emmanuelio Macrono administracija pasiūlė nuolaidų mažiausiai uždirbantiems, bet tai protestų nesustabdė. Dabar prezidentas siūlo pradėti tris mėnesius truksiančią nacionalinių konsultacijų programą, kad išsiaiškintų eilinių piliečių problemas. Kol kas tik apie 40 procentų prancūzų išreiškė norą joje dalyvauti.

Rudenį provincijoje kilęs judėjimas prieš ekologinius mokesčius degalams išjudino ir platesnius prancūzų sluoksnius ir ypač tuos, kurie nepajuto aiškios naudos iš globalios ekonomikos ir net gi atvirkščiai – nemaža dalis eilinių prancūzų mato, kaip nuo bankų krizės laikų jų pajamos ir galimybės tik mažėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi