Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.11 13:36

A. Merkel pripažino savo šalies atsakomybę už nacistų nusikaltimus

ELTA 2019.01.11 13:36

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pripažino visišką savo šalies atsakomybę už nacistų nusikaltimus Graikijoje. Kaip praneša portalas „Ekathimerini“, ji tai pareiškė penktadienį per susitikimą su Graikijos prezidentu Prokopiu Pavlopoulu.

Valstybės vadovas pasinaudojo proga ir pakartojo Atėnų reikalavimą, kad Berlynas turi sumokėti reparaciją už nacistų nusikaltimus. Anot prezidento, klausimas turi būti išspręstas kompetentingai, remiantis tarptautinėmis ir Europos vertybėmis. Atsakydama į tai A. Merkel pareiškė pripažįstanti „visišką savo šalies atsakomybę už nacistų nusikaltimus“ Trečiojo reicho laikotarpiu. 

Pašnekovai taip pat aptarė migracijos krizės keliamas problemas. Pasak P. Pavlopoulo, A. Merkel parodė didelę drąsą šiuo klausimu, o reakcija į krizę padidino jos kaip Europos lyderės autoritetą. 

Praėjusių metų spalio mėnesį Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris atsiprašė Graikijos už nusikaltimus, padarytus nacistinės okupacijos metais. Jis pabrėžė, kad Vokietijos moralinė ir politinė atsakomybė už tai neturi būti pamiršta.

Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudyta 60-70 tūkstančių Graikijos žydų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi