Pasaulyje

2019.01.11 13:36

A. Merkel pripažino savo šalies atsakomybę už nacistų nusikaltimus

ELTA2019.01.11 13:36

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pripažino visišką savo šalies atsakomybę už nacistų nusikaltimus Graikijoje. Kaip praneša portalas „Ekathimerini“, ji tai pareiškė penktadienį per susitikimą su Graikijos prezidentu Prokopiu Pavlopoulu.

Valstybės vadovas pasinaudojo proga ir pakartojo Atėnų reikalavimą, kad Berlynas turi sumokėti reparaciją už nacistų nusikaltimus. Anot prezidento, klausimas turi būti išspręstas kompetentingai, remiantis tarptautinėmis ir Europos vertybėmis. Atsakydama į tai A. Merkel pareiškė pripažįstanti „visišką savo šalies atsakomybę už nacistų nusikaltimus“ Trečiojo reicho laikotarpiu. 

Pašnekovai taip pat aptarė migracijos krizės keliamas problemas. Pasak P. Pavlopoulo, A. Merkel parodė didelę drąsą šiuo klausimu, o reakcija į krizę padidino jos kaip Europos lyderės autoritetą. 

Praėjusių metų spalio mėnesį Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris atsiprašė Graikijos už nusikaltimus, padarytus nacistinės okupacijos metais. Jis pabrėžė, kad Vokietijos moralinė ir politinė atsakomybė už tai neturi būti pamiršta.

Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudyta 60-70 tūkstančių Graikijos žydų.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10