Pasaulyje

2019.01.11 10:43

ES kritikuojama Rumunija pradėjo pirmininkavimą Bendrijai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.11 10:43

Rumunija iškilminga ceremonija pradėjo pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pusmetį, per kurį Bendrijos laukia rinkimai į Europos Parlamentą ir Didžiosios Britanijos pasitraukimas. „Rumunija gali virsti puikiu pavyzdžiu arba baisiu įspėjimu“, – per savo kalbą, pasakytą rumuniškai, sakė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas. 

Europos Komisija prašo Rumunijos stabdyti reformas teisės srityje, kurios esą trukdo kovoti prieš šalyje įsikerojusią korupciją.

„Pasitikiu Rumunija, kad ši gerbs Europos Sąjungos teisės svarbą. Kalbame apie pasaulį su nuolatine kaita, bet kuriame įstatymai gerbiami ir principų laikomasi“, sakė D. Tuskas.

D. Tusko kalbos negirdėjo pačioje ceremonijoje nedalyvavęs galingiausiu Rumunijos žmogumi analitikų laikomas Liviu Dragnea. Valdžios posto jis neužima, bet vadovauja valdantiesiems socialdemokratams. Būtent juos kritikai traukia per dantį ne tik vartojant retoriką, panašią į Lenkijos ar Vengrijos valdančiuosius, bet ir keičiant įstatymus taip, kad kovą su korupciją jie apsunkina. L. Dragnea savo politiką laiko teisę turėti savo nuomonę, kurią Europos Sąjunga esą nesąžiningai neigia. 

Išsamiau – Algirdo Acus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt