Pasaulyje

2019.01.11 07:23

Buvęs D. Trumpo advokatas M. Cohenas viešai liudys JAV Kongresui

15min.lt2019.01.11 07:23

Buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo advokatas Michaelas Cohenas priėmė demokratų kvietimą ir kitą mėnesį sutiko viešai liudyti JAV Kongresui.

M. Coheno liudijimas numatytas vasario 7 dieną, praneša CNN.

Savo pareiškime CNN M. Cohenas sakė sutikęs liudyti dėl savo „įsipareigojimo bendradarbiauti su tyrėjais ir suteikti Amerikos žmonėms visus atsakymus“. Taip pat džiaugėsi jam „suteikta privilegija atskleisti visapusišką ir patikimą informaciją apie įvykius, kuriose jis atsidūrė“.

M. Cohenas yra svarbus liudytojas specialiojo prokuroro Roberto Muellerio atliekamame tyrime dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus bei galimą D. Trumpo kampanijos ir Rusijos susimokymą.

Gruodžio pradžioje M. Cohenas buvo nuteistas kalėti trejus metus. Teisme M. Cohenas prisiėmė „visą atsakomybę“ už savo veiksmus – melavimą tyrėjams apie kampanijos finansavimo pažeidimus ir mokesčių slėpimą. Jis taip pat nuteistas už melavimą Kongrese.

Teisme M. Cohenas negailėjo kritikos buvusiam savo bosui. Jis pareiškė: „Neseniai prezidentas pavadino mane silpnu ir buvo teisus, bet dėl visai kitos priežasties – dėl to, kad aš vis jaučiau pareigą dangstyti jo purvinus darbelius.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.