Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Apšaudytas JT konvojus pasiekė įtariamą cheminio ginklo panaudojimo vietovę

ELTA 2015.09.08 13:45

Jungtinių Tautų (JT) inspektoriai pirmadienį dėl apšaudymo turėjo grįžti, tačiau antruoju mėginimu atvyko į Sirijos vietovę, kurioje, kaip įtariama, buvo panaudotas cheminis ginklas.

Jungtinių Tautų (JT) inspektoriai pirmadienį dėl apšaudymo turėjo grįžti, tačiau antruoju mėginimu atvyko į Sirijos vietovę, kurioje, kaip įtariama, buvo panaudotas cheminis ginklas.

Ekspertai Muadamidžat al Šamse, esančiame į pietvakarius nuo sostinės Damasko, aplankė Raudonojo pusmėnulio ligoninę ir kalbėjosi su gydytojais. Internete buvo paskelbi JT pareigūnų vizito vietovėje įrašai, praneša agentūra AFP.

Sukilėlių tvirtinimu, Sirijos kariuomenė čia praėjusį trečiadienį panaudojo cheminį ginklą ir esą žuvo 1300 žmonių. Prieš tai į misiją vykusius JT inspektorius apšaudė snaiperiai ir jie buvo priversti grįžti į Damaską.

Sirijos valstybinė televizija, remdamasi šaltiniais Informacijos ministerijoje, pareiškė, kad JT vilkstinę apšaudė „teroristai“. Sirijos vyriausybė paprastai teroristais vadina sukilėlius, kurie daugiau nei dvejus metus mėgina nuversti prezidentą Basharą al Assadą.

Režimo priešininkai tuo tarpu teigia, kad į JT delegaciją iš Mesės karinio aerodromo šaudė vyriausybei ištikimi kovotojai. „Jie nori sutrukdyti inspektoriams atvykti pas mus“, – sakė vienas aktyvistas.

Sirijos vadovybė savaitgalį sutiko leisti JT inspektoriams ištirti tariamą cheminio ginklo panaudojimo vietą. JAV pareiškė būgštavimus, kad įrodymai jau galėjo būti sunaikinti, nes vyriausybės pajėgos praėjusias penkias dienas bombardavo regioną.

JT inspektoriai turi išsiaiškinti, ar cheminis ginklas tikrai buvo panaudotas.

Ekspertų teigimu, ar buvo panaudotas cheminis ginklas, galima nustatyti ir praėjus kelioms dienoms. Net praėjus penkioms dienoms po nervus paralyžiuojančių dujų zarino atakos šansai nustatyti, ar jos iš tikrųjų būta, yra geri, sakė toksikologas Alastairas Hay`us iš Lydso universiteto Didžiojoje Britanijoje.

Cheminės medžiagos pėdsakų esą išlieka „žemėje, detonavusiuose sprogmenyse ar kūno skysčiuose, pavyzdžiui, kraujyje ar šlapime“. Jei žmogus apsinuodijęs smarkiai, zarino pėdsakų galima rasti ir po šešių savaičių.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi