Pasaulyje

2019.01.10 12:29

Tiria atvejį, kai slaugos įstaigoje pagimdė 10-metį komos ištikta moteris

BNS 2019.01.10 12:29

Arizonos policija trečiadienį paskelbė pradėjusi įtariamo lytinio smurto tyrimą dėl atvejo, kai daugiau kaip dešimtmetį komos ištikta moteris vienoje Finikso slaugos įstaigoje pagimdė berniuką.

San Karloso apačių gentis, kuriai priklauso moteris, pareiškime nurodė, kad ji „daugiau kaip dešimtmetį yra nuolatinės vegetacinės ir komos būsenos“, o pagimdė „vis dar būdama komos būsenos“.

Ieškodama galimo užpuoliko šios pietvakarinės valstijos policija kūdikio DNR lygina su slaugos centro „Hacienda Del Sol“, kuriame buvo slaugoma 29 metų moteris, darbuotojų vyrų DNR.

Motina ir kūdikis iškart po gruodžio 29 dieną įvykusio gimdymo buvo nuvežti į vietos ligoninę ir dabar atsigauna, nurodė policija.

„Kai tavo artimasis patikėtas paliatyvinei slaugai, kai yra labiausiai pažeidžiamas ir priklausomas nuo kitų, pasitiki tais, kas juo rūpinasi, – sakė minimos moters apačių genties pirmininkas Terry Rambleris. – Deja, vienu jos prižiūrėtojų nebuvo galima pasitikėti, jis ja pasinaudojo.“

„Esu labai šokiruotas ir pasibaisėjęs elgesiu su viena iš mūsų narių“, – pridūrė T. Rambleris.

„Hacienda Del Sol“ vadovas šią savaitę dėl kilusio skandalo atsistatydino, sakoma žiniasklaidai atsiųstame pareiškime.

Moters šeimos advokatas sakė, kad kūdikis „gimė mylinčioje šeimoje“ ir kad juo „bus gerai pasirūpinta“, rašė laikraštis „The New York Times“.

„Akivaizdu, kad šeima pasipiktinusi, traumuota ir šokiruota jos dukters išnaudojimo ir nepriežiūros „Hacienda Healthcare“ įstaigoje“, – sakė advokatas.