Pasaulyje

2019.01.10 08:33

D. Trumpas paliko derybas dėl tvoros pasienyje su Meksika: laiko švaistymas

BNS2019.01.10 08:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį paliko derybas dėl JAV ir Meksikos pasienyje planuojamos statyti sienos demokratų lyderiams atsisakius pritarti šiam projektui.

„Visiškas laiko švaistymas, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė D. Trumpas apie susitikimą su Kongreso demokratų lyderiais. – Pasakiau viso gero, niekas daugiau neveikia!“

Senato demokratų mažumos lyderis Chuckas Schumeris žurnalistams pasakojo, kad D. Trumpas „trenkė į stalą“, tada „atsistojo ir išėjo“.

„Vėl pamatėme pykčio priepuolį, nes jam nepavyko pasiekti savo“, – teigė Ch. Schumeris.

Nors abi pusės pripažino, kad susitikimas staiga nutrūko, jos nesutarė, kas dėl to kaltas.

Pasak D. Trumpo šalininkų, dalyvavusių tame susitikime, prezidentas demokratų lyderių paklausė, ar jie sutiktų finansuoti jo sienos projektą mainais į skausmingo vyriausybės uždarymo užbaigimą.

Kaip pasakojo trečiadienio susitikime su prezidentu dalyvavęs aukščiausias pagal rangą Atstovų Rūmų respublikonas Kevinas McCarthy, Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi „pakėlė ranką ir pasakė: „Ne, tikrai ne“.

„Dar kartą išgirdome, kad demokratų lyderiai nenori nė derėtis“, – pareiškė JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as.

Jis tvirtino, kad prezidentas į susitikimą atėjo demonstruodamas gerą valią.

D. Trumpui ir įstatymų leidėjams nesutariant dėl prezidento reikalavimo skirti milijardus JAV dolerių sienos su Meksika statyboms, nuo gruodžio 22 dienos nedirba ketvirtadalis federalinės valdžios institucijų.

Uždarymo buvo imtasi kaip derybų taktikos, bet jis virto disfunkcinės Vašingtono politikos simboliu ir tampa vis skausmingesne situacija atlyginimų negaunantiems darbuotojams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.