Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.09 11:50

Izraelio buvusiam ministrui už šnipinėjimą Iranui skirta 11 m. nelaisvės bausmė

BNS 2019.01.09 11:50

Buvusiam Izraelio energetikos ir infrastruktūros ministrui Gonenui Segevui dėl kaltinimų šnipinėjus šalies nesutaikomam priešininkui Iranui pasiekus susitarimą su prokurorais buvo skirta 11 metų laisvės atėmimo bausmė, trečiadienį paskelbė Teisingumo ministerija.

Pagal susitarimą G. Segevas padarys kaltės pripažinimo pareiškimą dėl rimto šnipinėjimo ir informacijos perdavimo priešui, informavo ministerija.

G. Segevas energetikos ir infrastruktūros ministro poste dirbo 1995–1996 metais.

Buvęs ministras kaltinamas pateikęs Iranui „informacijos, susijusios su energijos rinka, saugumo objektais Izraelyje, pastatais ir pareigūnais politinėse bei saugumo institucijose, ir daugiau“. Nurodoma, kad jis tai darė gyvendamas Nigerijoje nuo 2012 metų iki pat savo arešto Izraelio Ben Guriono oro uoste 2018 metų gegužę.

Jis taip pat buvo kaltinamas tuo, kad nuvyko į Iraną susitikti su savo prižiūrėtojais.

G. Segevas, kuris premjero Yitzhako Rabino Darbo partijos („HaAvoda“) vyriausybėje dirbo perbėgęs iš kraštutinių dešiniųjų stovyklos atiduoti lemiamo balso už Antrąjį Oslo susitarimą su palestiniečiais, anksčiau yra kalėjęs dėl baudžiamųjų kaltinimų.

2004 metais jis buvo apkaltintas bandymu nelegaliai įvežti iš Nyderlandų į Izraelį 30 tūkst. ekstazio tablečių, pasinaudojant diplomatiniu pasu su suklastota galiojimo data.

2005-aisiais jis pagal susitarimą su prokurorais pripažino kaltinimus.

G. Segevas taip pat buvo teistas už bandymą sukčiauti pasinaudojant kredito kortele.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi