Pasaulyje

2019.01.08 23:15

JAV pažemino Europos Sąjungos diplomatų statusą

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.08 23:15

Europos Komisija kviečia Jungtines Amerikos Valstijas paaiškinti kodėl Vašingtonas pažemino čia dirbančių Europos Sąjungos diplomatų statusą ir apie tai Briuselio neinformavo. Amerikiečiai ES diplomatų statusą pakeitė nuo prilyginamo valstybei iki prilyginamo tarptautinei organizacijai, kurios atstovai paprastai vertinami kaip žemesni ir, pavyzdžiui, rečiau kviečiami į aukščiausio rango renginius.

Pasikeitęs statusas atsispindėjo jau gruodį, per buvusio prezidento George`o H. W. Busho laidotuves, kai bendrijos atstovai pagerbti velionio buvo pakviesti vieni paskutiniųjų.

Prezidentas Donaldas Trumpas savo pareiškimais aršiai kritikuodavo ES, palaikė Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš bendrijos. Prekybos santykis tarp abiejų pusių sudaro beveik trečdalį visos pasaulio prekybos.

„Šiuo metu galiu tik pasakyti, kad suprantame – pastaruoju metu įvyko pokyčių kaip Jungtinių Amerikos Valstijų protokole skiriamas diplomatinis pirmumas. Šiuo metu aptariame tai su atitinkamais prezidento administracijos atstovais, kokia viso to galima reikšmė Europos Sąjungos delegacijai Vašingtone. Šitas klausimas galiausiai turėtų būti skiriamas prezidento administracijai“, – sakė EK atstovė spaudai Maja Kocijančič.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt