Pasaulyje

2019.01.08 18:51

Europoje chaosą keliantys žiemiški orai ir audros nusinešė 12 gyvybių

BNS 2019.01.08 18:51

Europą antrą dieną kaustantys žiemiški orai antradienį Alpių regionuose įkalino šimtus žmonių, dėl įsisiautėjusių vėjų teko atšaukti arba atidėti daug skrydžių, kalnuose padidėjo sniego griūčių pavojus. 

Per praėjusią savaitę Europoje per nelaimingus atsitikimus, susijusius su meteorologinėmis sąlygomis, žuvo mažiausiai 12 žmonių. Daugumą jų palaidojo sniego griūtys.

Norvegijoje dėl blogo matomumo ir stipraus snygio teko vėl atidėti keturių slidininkų kūnų paiešką. Manoma, kad 29 metų švedė ir trys 29-erių, 32-jų ir 36-erių metų suomiai žuvo praėjusią savaitę per 300 metrų pločio sniego griūtį, įvykusią Tamoko slėnyje netoli šiaurinio Trumsės miesto, kur ši grupė buvo išvykusi slidinėti.

Austrijoje šimtai gyventojų buvo priversti likti namuose dėl neišvažiuojamų kelių. Kai kuriuose regionuose dėl iškritusio didelio sniego kiekio ir išvirtusių medžių nutrūko elektros energijos tiekimas. 

Kai kuriuose Austrijos regionuose antrą dieną neveikė mokyklos. Namų savininkams patariama valyti sniegą nuo pastatų stogų, nes dėl didžiulio jo kiekio įgriuvo keli pastatai.

Austrijos visuomeninis transliuotojas ORF pranešė, kad Turache 78 metų vyras valydamas sniegą nukrito nuo namo stogo ir sunkiai susižeidė.

Pirmadienio naktį alpinistai išgelbėjo 11 vokiečių turistų, nuo penktadienio įkalintų be elektros ir maisto atsargų viename užsnigtame kalnų namelyje netoli Zalcburgo.

Lavinos taip pat pareikalavo žmonių gyvybių Šveicarijoje, Austrijoje ir Vokietijoje. Pareigūnai perspėja, kad tebesitęsiantis snygis dar didina naujų sniego griūčių pavojų.

Vokietijos pietinėje ir rytinėje dalyje turėtų iškristi dar daugiau sniego. Tuo metu šiaurinėje pakrantėje esančio Hamburgo gyventojai ruošiasi žiemos audros sukeltam potvyniui, pranešė Vokietijos naujienų agentūra DPA.

Amsterdamo Schipholio oro uostas perspėjo keleivius dėl vėluojančių ir atšauktų skrydžių. Nyderlandų vežėjas KLM atšaukė 159 skrydžius į Europos miestus ir iš jų.

Nyderlandų šiaurės vakarinėje dalyje esančias žemumas talžo smarkūs vėjai ir audringa jūra. Vietos meteorologijos tarnyba tikrina pylimus, norėdama įsitikinti, kad jie neapgadinti. 

Regioną prižiūrinti vandens ūkio tarnyba „Noorderzijlvest“ pranešė, kad stebi pylimus dėl jūroje plaukiojančių nuolaužų, atsiradusių praėjusią savaitę per audrą iš laivo išvirtus 281 konteineriui. Dauguma konteinerių tebėra jūroje, kai kurie jų sulūžo ir jų turinys atsidūrė vandenyje.

„Į pylimą atsitrenkęs šaldytuvas arba konteineris gali padaryti žalos“, nurodė tarnyba. 

Antradienį pranešta apie stiprų snygį ir vėjus vidurinėje Skandinavijos dalyje. Tokios oro sąlygos neleidžia atkurti elektros tiekimo, nutrūkusio po sausio 2 dieną per šiaurinę Europą praūžusios audros. 

Toliau į pietus stiprus snygis sutrikdė eismą Slovakijoje. Bratislavos tarptautiniame oro uoste teko atšaukti kai kuriuos skrydžius.

Žiemiški orai Graikijoje, AFP/Scanpix nuotr.

Graikijos sostinėje Atėnuose ir aplinkiniuose rajonuose ir toliau neveikė mokyklos. Sostinę užklojo sniego danga, o oro temperatūra kai kuriose Viduržemio jūros pakrantės valstybės dalyse nukrito gerokai žemiau nulio. Buvo uždaryti kai kurie kaimo vietovių keliai.

Šiaurės Graikijoje dešimtys palapinėse prisiglaudusių pabėgėlių protestavo dėl netinkamų gyvenimo sąlygų, oro temperatūrai kai kuriuose vietovėse nukritus iki minus 20 laipsnių Celsijaus. Daugelį Graikijos salų iškrito sniego.