Pasaulyje

2019.01.08 17:53

Briuselyje pristatyti Rumunijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai

LRT.lt 2019.01.08 17:53

Antradienį Briuselyje Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje naujoji ES Tarybos pirmininkė Rumunija pristatė pirmininkavimo prioritetus.

Rumunijos atstovai išskyrė keturias pagrindines pirmininkavimo sritis: konvergencijos Europa, saugesnė Europa, Europa –  stipresnė globali veikėja ir bendrųjų vertybių Europa. Svarbiausias pusmečio tikslas – sparčios derybos dėl daugiametės finansinės programos bei Brexit proceso užtikrinimas. Kartu pabrėžtas poreikis iki šių metų gegužės mėnesį įvyksiančių Europos Parlamento rinkimų susitarti dėl likusių teisės aktų pasiūlymų, rašoma Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

„Lietuvai svarbu, kad daugiametė finansinė programa būtų ambicinga, subalansuota – šių tikslų dar nepasiekėme“, – teigė Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius. „Būtina aiškiai įvardinti ES aktualiausias finansavimo sritis, tad viliamės, kad bus tinkamai atsižvelgta į Lietuvos prioritetus bei finansavimo poreikius“, – kalbėjo viceministras, paraginęs kolegas tęsti konstruktyvias diskusijas dėl būsimo septynmečio ES biudžeto.

Ministrų diskusijose dėl koordinuoto ES atsako į dezinformaciją aptarti prioritetiniai veiksmai įgyvendinant Veiksmų planą.

„Džiaugiamės parengtu planu ir turime susitelkti į jo įgyvendinimą. Kartu itin svarbu aiškiai apibrėžti tarpinstitucinio koordinavimo modelį ir skirti pakankamus išteklius Plano įgyvendinimui. Būtina veikti kuo operatyviau, įtraukti pilietinę visuomenę ir žiniasklaidą. Lietuvoje sėkmingai veikia platforma „Demaskuok“, tad kviestume diegti tokiu modeliu grįstą ES tinklą, galintį teikti analizę apie dezinformacijos šaltinius ir jos bruožus“, – teigė viceministras A. Zananavičius.

Posėdyje delegacijos buvo supažindintos su šiuo metu nagrinėjamais pasiūlymais dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų ir diskutavo apie aktyvesnį piliečių įtraukimą į ES klausimus.