Pasaulyje

2019.01.08 11:49

Indija: nacionaliniame streike dalyvauja apie 200 milijonų žmonių

ELTA 2019.01.08 11:49

Apie 200 milijonų Indijos gyventojų dalyvauja nacionaliniame dviejų dienų streike, kuris prasidėjo antradienį profsąjungų ir kairiųjų judėjimų raginimu. Tai pranešė televizijos kanalas NDTV, remdamasis profsąjungų lyderiais.

Protesto dalyviai reikalauja padidinti minimalų darbo užmokestį ir pensijas įvairiose pramonės šakose, pagerinti socialines sąlygas, sukurti darbo vietų jaunimui ir t. t.

Streikuojantieji kaltina centrinę vyriausybę nenoru ginti darbininkų interesų. Prie akcijos prisijungė ir kai kurie valstiečių bei ūkininkų susivienijimai.

Daugelyje šalies regionų protesto akcijos dalyviai užtvėrė geležinkelius ir automobilių kelius. Vakarų Bengalijos ir Keralos valstijose kilo susirėmimų su policija.

Kaip pažymi Indijos žiniasklaida, streikas gali atsiliepti miestų, tarpmiestinio ir geležinkelių transporto, bankų sektoriaus, draudimo kompanijų, telekomunikacijų darbui. Kai kuriuose rajonuose uždarytos mokyklos ir kitos mokymo įstaigos. Miestuose nedirba daugelis parduotuvių ir biurų.