Pasaulyje

2019.01.08 10:14

B. Netanyahu kreipėsi į tautą tęsiantis spekuliacijoms dėl kaltinimų korupcija

LRT.lt, BNS2019.01.08 10:14

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį informavo paskelbsiantis „dramatišką pareiškimą“ televizijos vakaro žinių laiku. Nors iš anksto buvo įvairių spėlionių apie pareiškimo turinį, premjeras pareikalavo gyvai dalyvauti liudininkams duodant parodymus prieš jį.

Izraelio ministras pirmininkas pabrėžė, kad tokį reikalavimą jau kėlė du kartus, bet abiem atvejais gavo neigiamą atsakymą, praneša „The Jerusalem Post“.

Kneseto narys, opozicinės partijos „Hatnuah“ pirmininkas Yoelis Hassonas, komentuodamas premjero viešą kreipimąsi, pareiškė, kad B. Netanyahu yra netinkamas eiti vyriausybės vadovo pareigas.

„Turime dramatišką premjerą vietoje to, kad turėtume atsakingą“, – pareiškė Y. Hassonas ir pridūrė, kad oficialūs kaltinimai B. Netanyahu bus pareikšti jau tuoj pat ir esą tik pats premjeras šito nemato.

Savo „Twitter“ žinutėje B. Netanyahu prieš tai nurodė transliuosiantis „ypatingą pareiškimą žiniasklaidai“.

Į keblią padėtį patekusio premjero mįslinga žinutė suglumino net patyrusius politikos apžvalgininkus. Buvo spėliojama, kad jo pareiškimas bus susijęs su tyrimais dėl vyriausybės vadovo įtariamos korupcijos.

„The Jerusalem Post“ taip pat primena, kad pastarosiomis dienomis B. Netanyahu skundėsi pranešimais, jog generalinis prokuroras ruošiasi paskelbti netrukus pateiksiantis B. Netanyahu kaltinimus korupcija. Kalbėta, kad tai gali įvykti dar prieš balandžio 9 d. vyksiančius parlamento rinkimus – galbūt vasarį. Premjeras reikalavo, kad tokiu atveju ir bylos svarstymas teisme įvyktų iki rinkimų.

Policija rekomendavo, kad B. Netanyahu būtų pateikti kaltinimai keliose korupcijos bylose.

B. Netanyahu anksčiau šį mėnesį paskelbė pirmalaikius rinkimus ir siekia būti perrinktas, tvyrant galimos apkaltos grėsmei. Premjeras neigia kaip nors nusikaltęs ir sakė, kad neatsisakytų savo perrinkimo kampanijos ir neatsistatydintų, jeigu būtų apkaltintas.

Izraelio žiniasklaida praneša, kad prieš anonsuotą viešą kreipimąsi B. Netanyahu susitiko su savo teisininkais. „The Jerusalem Post“ atkreipia dėmesį, kad apie viešą premjero pareiškimą pranešė jo partijos „Likud“, o ne vyriausybės atstovas spaudai. Tai, anot įtakingo Izraelio dienraščio, reiškia, kad pranešimas tikriausiai bus politinio pobūdžio.

Nėra, kas mestų rimtą iššūkį

Pasak „The Jerusalem Post“ vyriausiojo politikos korespondento Gilo Hoffmano, kol kas nėra nė vienos partijos ar politiko, kuris galėtų mesti rimtesnį iššūkį B. Netanyahu artėjančiuose parlamento rinkimuose. Tačiau, jo įsitikinimu, pats B. Netanyahu neabejotinai išnaudos bet kokį generalinio prokuroro sprendimą, kad dar labiau padidintų savo populiarumą tarp rinkėjų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.