Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.07 12:34

K. Spacey stos prieš teismą dėl kaltinimo seksualiniu užpuolimu

BNS 2019.01.07 12:34

JAV aktorius Kevinas Spacey pirmadienį turėtų stoti prieš teismą Nantakete dėl kaltinimo 2016 metais šioje nedidelėje Masačusetso valstijos saloje esančiame bare grabinėjus vieną jaunuolį.      

K. Spacey jau anksčiau sakė, jog padarys kaltės nepripažinimo pareiškimą dėl kaltinimo seksualiniu užpuolimu ir fizinio smurto panaudojimu.   

Jis teisme pasirodys praėjus kiek daugiau nei metams po to, kai buvusi Bostono televizijos laidų vedėja Heather Unruh apkaltino buvusią „Kortų namelio“ (House of Cards) žvaigždę jos sūnaus seksualiniu užpuolimu. Vaikinui incidento metu buvo 18 metų.  

Anot žurnalistės, aktorius jos sūnų užpuolė populiariame bare „Club Car“, kur vaikinas dirbo padavėju. 

K. Spacey advokatas Alanas Jacksonas suabejojo jaunuolio parodymais, atkreipdamas dėmesį, kad šis iškart nepranešė apie patirtą prievartą. 

Aktoriui gali būti skirta iki penkerių metų nelaisvės, jei bus pripažintas kaltu.  

Tai pirmoji baudžiamoji byla du „Oskarus“ pelniusiam 59 metų K. Spacey nuo tada, kai 2017-aisiais jam buvo mesti kaltinimai dėl kitų seksualinės prievartos atvejų. 

Teisėjas atmetė K. Spacey prašymą leisti jam asmeniškai nedalyvauti pirmadienį numatytame Nantaketo apygardos teismo posėdyje. Aktorius tvirtino, kad jo dalyvavimas padidins neigiamą šios bylos viešumą.  

H. Unruh 2017 metų lapkritį žurnalistams sakė, kad K. Spacey nugirdė jos sūnų ir tada grabinėjo jo genitalijas. Anot moters, vaikinas paspruko iš baro, kai aktorius nuėjo į tualetą.  

Kai gruodį K. Spacey buvo oficialiai pareikštas kaltinimas, jis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Frenko Andervudo – „Netflix“ seriale „Kortų namelis“ jo įkūnyto herojaus – maniera sako: „Tikrai nemokėsiu už tai, ko nepadariau.“ Neaišku, ar aktorius turėjo galvoje jam pareikštą kaltinimą.  

K. Spacey sulaukė ir daugiau kaltinimų nederamu lytiniu elgesiu. 

Pirmasis tuo jį viešai apkaltino aktorius Anthony Rappas, tvirtinęs, kad K. Spacey jį lytiškai išnaudojo 1986-aisiais, kai jam buvo 14 metų. K. Spacey, kuriam minėto incidento metu buvo 26 metai, sakė nieko panašaus nepamenantis, tačiau atsiprašė, jei tai iš tiesų nutiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi